חדשות

מכשיר MRI מתקדם נרכש על ידי בית החולים מאיר

המערכת החדשה מצוידת בטכנולוגיות חדשות, ביניהן חיישנים לתנועה ונשימות הנבדק, תיקון תזוזות אוטומטי, מערכות התראה ובקרת איכות תמונה גם בהתאם למבנה הגוף של הנבדק

מכשיר MRI מסוג MAGNETOM Vida ב"מאיר"

המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא הודיע אתמול (ד') על רכישת מכשיר MRI מסוג MAGNETOM Vida של חברת סימנס. הוא נחשב למתקדם מסוגו ומצויד בטכנולוגיה המתאימה את עצמה לאנטומיה ולפיזיולוגיה של הנבדק. לצורך כניסת המכשיר לשימוש הכשיר בית החולים בשנתיים האחרונות, בארץ ובחו"ל, צוותי רופאים ורנטגנולוגים. הצוותים גם למדו לפענח את הבדיקות.

בית החולים מסר את הפרטים הטכניים לגבי המכשיר: הסורק הוא בעוצמת מגנט של 3 טסלה, בעל  מפתח רחב ושדה ראייה מקסימלי גבוה, המאפשרים בדיקות קליניות באיכות מקסימלית, הומוגניות משופרת, יכולות סריקה מתקדמות בתחום המחקר וזמני סריקה קצרים משמעותית מסורקים אחרים.

המערכת מצוידת בטכנולוגיות חדשות, ביניהן חיישנים לתנועה ונשימות הנבדק, תיקון תזוזות אוטומטי, מערכות התראה ובקרת איכות תמונה גם בהתאם למבנה הגוף של הנבדק. השימוש בטכנולוגיות אלו יאפשר הפחתה משמעותית בזמן הבדיקה (יותר מ-50%) קבלת איכות תמונה יוצאת דופן ויכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים כגון חוסר שיתוף פעולה או קלאוסטרופוביה.

בין היתרונות האחרים של המערכת: חיסכון באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה, הפחתת הרעש בכ-70%, חשיבה לגבי נוחות הנבדק בזמן הסריקה.

בית החולים בנה עבור המכשיר מתחם חדש ובו חדרי קבלה והתאוששות מותאמים לצורכי הצוות הרפואי והמטופלים, והשימוש בו יחל בתחילת אוקטובר.

נושאים קשורים:  בית החולים מאיר,  MAGNETOM Vida,  מכשיר MRI,  חדשות
תגובות