חדשות

המחקר שלכם פורץ דרך? קול קורא להגשת מועמדות לפרס רפפורט

קרן ברוך ורות רפפורט קוראת לחוקרים ישראלים שפיתחו תרופה או מכשור רפואי פורצי דרך או בעלי פוטנציאל יישומי, להגיש מועמדות לפרס רפפורט 2019 למצוינות במחקר הביו-רפואי

מעבדה, מחקר מדעי (צילום: אילוסטרציה)
מעבדה, מחקר מדעי (צילום: אילוסטרציה)

קרן ברוך ורות רפפורט תעניק פרסים על מצוינות בתחום המחקר הביו-רפואי לחוקרים ישראלים בכירים וצעירים המתגוררים בישראל. תשומת לב מיוחדת תינתן למחקרים ולפיתוחים שיושמו או שיש להם פוטנציאל יישומי.

בקול קורא שפרסמה השבוע הקרן נקראים החוקרים הישראלים להגיש מועמדותם לפרס רפפורט 2019 למצוינות בתחום המחקר הביו-רפואי. לזוכים יוענקו פרס על סך 50 אלף דולר, פרס של 30 אלף דולר וארבעה פרסים בסכום 5,000 דולר, בקטגוריות שונות. מועמדות ניתן להגיש עד ל-30 בנובמבר 2018.

בשנת 2010 החלה קרן ברוך ורות רפפורט, בשיתוף עם מכון רפפורט למחקר שליד הטכניון, להעניק פרסים למצוינות בתחום המחקר הביו-רפואי. הפרסים מוענקים לחוקר ישראלי צעיר ובכיר בגין מחקר רפואי או ביו-רפואי אשר יש בו פריצת דרך או חידוש לקידום בריאות האדם. על המחקר להיות בעל השלכות טיפוליות ויישומיות לטובת האנושות. מטרת הפרס הינה להוקיר ולעודד מדענים להגיע להישגים במחקר המקדם באופן משמעותי תחום רפואי ספציפי, כגון פיתוח תרופה או הבנה חדשה בטיפול במחלה ספציפית.

פרס על סך 50 אלף דולר יוענק לחוקר בכיר על מחקר שהוביל או שיכול להוביל לפיתוח תרופה, התקן או מכשור רפואי לטיפול או לאבחנה של מחלה, שמהווה פריצת דרך בעלת חידוש משמעותי.

פרס על סך 30 אלף דולר יוענק לחוקר צעיר אשר מחקרו הוא בעל פוטנציאל השלכה על תחום הרפואה, או אשר מקדם באופן משמעותי תחום רפואה ייחודי.

ארבעה פרסים נוספים, כל אחד בסך 5,000 דולר, יוענקו לסטודנטים מצטיינים לתואר שלישי במדעי החיים, הרפואה או ההנסה הביו-רפואית, אשר השיגו הישגים משמעותיים בתחום המחקר שלהם.

פרטים על אופן הגשת המועמדות, תקנון הפרס, הזוכים והשופטים, ניתן למצוא באתר הקרן, וכאמור את טפסי המועמדות יש להעביר עד 30 בנובמבר 2018. הפסים יוענקו בטקס פרסי רפפורט שייערך במוזיאון תל אביב ב-10 במרץ 2019.

נושאים קשורים:  פרס רפפורט,  קרן ברוך ורות רפפורט,  חוקרים ישראלים,  מחקר ביו-רפואי,  פרסים למצוינות בתחום המחקר,  חדשות
תגובות