המרכז הרפואי הדסה עין כרם מרחיב את היחידה להשתלת מח עצם בילדים (BMT) והבוקר (ג') נמסר כי לשם כך קיבל בית החולים תרומה בסך 4.75 מיליון דולר מקרן הצדקה על שם ליאונה והארי הלמסלי. היחידה המורחבת שתצויד גם במכשור חדיש יותר תמוקם במכון האונקולוגי ע"ש שרת בבית החולים. עם השלמתה, תישא את השם יחידת הלמסלי.

היחידה החדשה תהיה נפרדת מיחידת ההשתלות לבגירים והטיפול בה מיועד לילדים הזקוקים להשתלות מח עצם בהתאם להוראות משרד הבריאות. התרומה תאפשר להכפיל את מספר ההשתלות המבוצעות בה לכ-100 בשנה, כאשר תפעל באופן מלא.

באחרונה עברה המחלקה להשתלות מח עצם  בהצלחה את המבדק לקבלת תו התקן (אקרדיטציה) הבינלאומי, מן המחמירים בעולם. בראש המחלקה עומדת פרופ׳ פולינה סטפנסקי. שאר חברי הצוות המוביל הם האח הראשי ייבגני פרנק קמנצקי וד״ר סיגל גריסרו. היחידה המורחבת תהיה חלק מהמחלקה להשתלת מח עצם ואימונותרפיה בהנהלת פרופ' סטפנסקי, מומחית בעלת שם בהמטואונקולוגיה והשתלות מח עצם בילדים.

לפני למעלה משנה עברה המחלקה להשתלת מח עצם בילדים משבר קשה כאשר תשעה מהרופאים והמתמחים, לרבות מנהל המחלקה, התפטרו. במאמץ ניכר החזיר בית החולים את הפעילות ביחידה זאת ושיקם אותה.

מאז תחילת פעילותה בישראל בשנת 2010, העניקה קרן הלמסלי יותר מ-240 מיליון דולר לפרויקטים וארגונים בישראל, הכוללים תמיכה בתכניות מחקר מדעי, ובנייה ופיתוח של מתקני בריאות בפריפריה.

נאמן קרן הלמסלי, סנדור פרנקל, אמר: "הקרן גאה לתמוך ולקדם פרויקט חשוב זה בהתחשב בצורך הקיים בשיפור תשתיות ויחידות השתלת מח עצם לילדים בישראל. הקרן מאמינה ביכולתה של 'הדסה' להעניק טיפול זה עבור אוכלוסיית ירושלים והסביבה".

מנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין: "'הדסה' אסירת תודה לקרן על תמיכתה המהותית שתאפשר להקים ולצייד את התוספת ליחידה החדשה להשתלות מח עצם בילדים. הדרישה לטיפולים מיוחדים אלה הולכת וגדלה. עם הרחבת היחידה ניתן יהיה להגדיל את מספר השתלות מח עצם בילדים ב-50% ובכך להציל את חייהם של יותר ילדים".

יש לציין כי "הדסה" משרתת כיום כמיליון תושבי ירושלים והיישובים הסמוכים, כולל קהילות בגדה המערבית. בין המטופלים חולי הסרטן והנזקקים להשתלות מח עצם, מגיעים לבית החולים גם ילדים מכל רחבי הארץ וכן מהרשות הפלסטינית וממדינות אחרות במזרח התיכון.