חדשות

תרומה של 4.75 מיליון דולר ליחידה להשתלות מח עצם בילדים ב"הדסה"

הרחבת היחידה להשתלת מח עצם בילדים ב"הדסה עין כרם" תאפשר להכפיל את מספר ההשתלות לכ-100 בשנה ותהיה נפרדת מיחידת ההשתלות לבגירים

21.08.2018, 10:37
המרכז הרפואי "הדסה" בעין כרם (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי הדסה עין כרם מרחיב את היחידה להשתלת מח עצם בילדים (BMT) והבוקר (ג') נמסר כי לשם כך קיבל בית החולים תרומה בסך 4.75 מיליון דולר מקרן הצדקה על שם ליאונה והארי הלמסלי. היחידה המורחבת שתצויד גם במכשור חדיש יותר תמוקם במכון האונקולוגי ע"ש שרת בבית החולים. עם השלמתה, תישא את השם יחידת הלמסלי.

היחידה החדשה תהיה נפרדת מיחידת ההשתלות לבגירים והטיפול בה מיועד לילדים הזקוקים להשתלות מח עצם בהתאם להוראות משרד הבריאות. התרומה תאפשר להכפיל את מספר ההשתלות המבוצעות בה לכ-100 בשנה, כאשר תפעל באופן מלא.

באחרונה עברה המחלקה להשתלות מח עצם  בהצלחה את המבדק לקבלת תו התקן (אקרדיטציה) הבינלאומי, מן המחמירים בעולם. בראש המחלקה עומדת פרופ׳ פולינה סטפנסקי. שאר חברי הצוות המוביל הם האח הראשי ייבגני פרנק קמנצקי וד״ר סיגל גריסרו. היחידה המורחבת תהיה חלק מהמחלקה להשתלת מח עצם ואימונותרפיה בהנהלת פרופ' סטפנסקי, מומחית בעלת שם בהמטואונקולוגיה והשתלות מח עצם בילדים.

לפני למעלה משנה עברה המחלקה להשתלת מח עצם בילדים משבר קשה כאשר תשעה מהרופאים והמתמחים, לרבות מנהל המחלקה, התפטרו. במאמץ ניכר החזיר בית החולים את הפעילות ביחידה זאת ושיקם אותה.

מאז תחילת פעילותה בישראל בשנת 2010, העניקה קרן הלמסלי יותר מ-240 מיליון דולר לפרויקטים וארגונים בישראל, הכוללים תמיכה בתכניות מחקר מדעי, ובנייה ופיתוח של מתקני בריאות בפריפריה.

נאמן קרן הלמסלי, סנדור פרנקל, אמר: "הקרן גאה לתמוך ולקדם פרויקט חשוב זה בהתחשב בצורך הקיים בשיפור תשתיות ויחידות השתלת מח עצם לילדים בישראל. הקרן מאמינה ביכולתה של 'הדסה' להעניק טיפול זה עבור אוכלוסיית ירושלים והסביבה".

מנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין: "'הדסה' אסירת תודה לקרן על תמיכתה המהותית שתאפשר להקים ולצייד את התוספת ליחידה החדשה להשתלות מח עצם בילדים. הדרישה לטיפולים מיוחדים אלה הולכת וגדלה. עם הרחבת היחידה ניתן יהיה להגדיל את מספר השתלות מח עצם בילדים ב-50% ובכך להציל את חייהם של יותר ילדים".

יש לציין כי "הדסה" משרתת כיום כמיליון תושבי ירושלים והיישובים הסמוכים, כולל קהילות בגדה המערבית. בין המטופלים חולי הסרטן והנזקקים להשתלות מח עצם, מגיעים לבית החולים גם ילדים מכל רחבי הארץ וכן מהרשות הפלסטינית וממדינות אחרות במזרח התיכון.

נושאים קשורים:  השתלת מח עצם בילדים,  הדסה עין כרם,  פרופ׳ פולינה סטפנסקי,  קרן הלמסלי,  מח עצם,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
21.08.2018, 11:54

עוד ניצחון ל-"צוות מיקי".

אנונימי/ת
21.08.2018, 17:07

זה שמתהדרים בהפרדת המחלקה מהבוגרים (על אף מיקומה) אומר דרשני

אנונימי/ת
22.08.2018, 00:25

כל הכבוד להדסה! עבודת קודש באיכות יוצאת מן הכלל. הרבה ילדים חיים בזכות העבודה הנפלאה שנעשתה במחלקה.

אנונימי/ת
22.08.2018, 00:25

כל הכבוד להדסה! עבודת קודש באיכות יוצאת מן הכלל. הרבה ילדים חיים בזכות העבודה הנפלאה שנעשתה במחלקה.

אנונימי/ת
22.08.2018, 11:35

לא נשכח ולא נסלח על ההתאכזרות לילדינו האומללים שגזרת עליהם טלטולים מיותרים וסבל נורא-עבור קצת אגו מנופח.

אנונימי/ת
26.08.2018, 12:51

עם כל הצער מי שגזר טלטולים מיותרים וסבל זה וינטרוב וצוותו שהתפטרו וההורים, שבשיקול דעת מוטעה, הלכו אחריו כהולכים אחרי החלילן מהמילן

אנונימי/ת
27.08.2018, 17:10

כל ההורים טעו, כל הרופאים טעו-ורק רוטשטין "אחשורוש"לא טעה. לא נשכח ולא נסלח.

אנונימי/ת
30.08.2018, 20:22

צריך להודות לוינטראוב ושות׳ על הסבל שהוא גרם לילדים חולים.

אנונימי/ת
30.08.2018, 21:10

חברים, אנחנו לא נאיבים פה, כולנו קראנו את מכתב האולטימטום של המורדים שפורסם באתר זה, שבו התברר שבראש רשימת הדרישות שלהם עמדו ג'ובים פיקטיביים וכוננויות פיקטיביות לצורך העלאת שכר. כולנו נחשפנו לקמפיין ההשמצות המכוער נגד פרופ' סטפנסקי.

אני ממש לא מעריץ של רוטשטיין, אבל במאבק הזה הצדק היה עמו. וחבל שלא ננקטו צעדים נגד יונתן הלוי משע"צ שגם סידר ג'ובים לשושי רבל ואיריס פריד ותיגמל אותן על המרד. בסופו של יום המאבק פה היה על שאריות הסמכות הניהולית של מנהלי בתי החולים, כישלון היה הופך את כל בתי החולים לג'ונגלים שמלאים באחוזות פרטיות של מנהלי מחלקות שלא נתונים למרותו של איש ועושים מה בראש שלהם, כולל לפרק מחלקות ולהעבירן לבתי חולים אחרים מתוך גחמה.

אנונימי/ת
30.08.2018, 21:46

גם אנחנו לא נאיביים. הפרסום הזה מגיע מהדסה כדי להצדיק את שדרוגה של סטפנסקי ע"ח הצוות הקודם. אתה "ממש לא מעריץ" של רוטשטיין אבל הוא מדבר מפיך. לא היה צורך להקריב את ויינטראוב והצוות שלו ולגרום להם לעזוב את הדסה כדי לשמור על היוקרה המטופשת של ההנהלה. ד.א. ה"ג'ונגלים" כבר קיימים בבתי החולים- בעידודם של מנהלים כמו רוטשטיין שמחפשים טאלנטים והופכים יחידות מקצועיות למוקדי רווח (ראה פרשת אייל וינקלר בשיבא).

אנונימי/ת
30.08.2018, 22:06

וינטראוב, וילק ופריד עשו דבר פסול. השתמשו בילדים חולים ככלי במאבק! הזמן מוכיח מי צדק ומי טעה. מקצועיות ומצויינות מוכיחות את עצמן.

אנונימי/ת
30.08.2018, 22:26

רוטשטיין בנה בית חולים לתפארת בתל השומר ומצליח להבריא ולהרים את הדסה
אין מנהלים כמוהו במערכת הבריאות. הוא בונה מרכזי מצויינות עם שם ומוניטין בארץ ובעולם.
תמיד היתה ותהיה קנאה כלפי מי שמצליח...

אנונימי/ת
10.09.2018, 11:30

בשביל זה היה צורך בהרס היחידה הקודמת ופגיעה בתיפקודה עקב חוסר הבנה לדרישות המנהל ולצוות המדהים שלה?