(עדכון, 15:00) "דה מרקר" דיווח כי ועדת האיתור של ה"כללית" תתכנס מחר (ג') לקבוע מי יהיה המנכ"ל. כמו כן דיווח כי מועמדים נוספים הם: מזכ"לית ההסתדרות הרפואית עו"ד לאה ופנר; איריס לוונשטיין, לשעבר מנהלת קרן המחקרים של "וולפסון", שעתירתה לבג"ץ על הזכות להתמודד לתפקיד מנכ"לית בית החולים וולפסון, למרות שאינה רופאה, נדחתה; ד"ר מיקי שרף, סמנכ"ל ה"כללית" וראש חטיבת בתי החולים שלה ואלי כהן, מנהל מחוז חיפה והגליל המערבי בקופה. על פי אותו דיווח, לא הגיש פרופ' רוני גמזו את מועמדותו מסיבות אישיות.

מאז עזיבתו של של בר ניר מכהן כמ"מ זמני יו"ר דירקטוריון הקופה אלי אדמוני. חברי ועדת האיתור הם אדמוני, האלופה במיל' וראש אכ"א לשעבר אורנה ברביבאי ועו"ד אפרת שפרוט. ועד עובדי ה"כללית" מתנגד לבחירת מועמד מחוץ לקופה. הוועד דורש שלתפקיד ייבחר "אדם מבפנים".

קודם לכן פורסם כי לאחר פרישתו במפתיע של נועז בר ניר מתפקיד מנכ"ל שירותי בריאות כללית לפני כחודש, המועמדים לתפקיד המנכ"ל החדש הם: אמיר לוי, לשעבר ראש אגף התקציבים באוצר; מוטי רוזן שכיהן עד לאחרונה כמנכ"ל חברת הביטוח מנורה; ד"ר אהוד דודסון, מנכ"ל המרכז הרפואי סורוקה וד"ר איתן חי-עם, שכבר היה בעבר מנכ"ל "הכללית" ולאחר מכן מנכ"ל משרד הבריאות. כך דיווח הבוקר (ב') היומון "כלכליסט".

בדיווח נמסר כי לוי הוזמן להיפגש עם ועדת האיתור שמונתה לאחר פרישת נועז בר ניר לפני כחודש – פרישה שנחשבת למפתיעה משום שכיהן בתפקיד זמן קצר במיוחד. כמו כן דווח כי נעשתה פנייה למפקד חיל האוויר לשעבר שהיה לאחר פרישתו מצה"ל מנכ"ל "אל על", אליעזר שקדי, אך הוא סירב.

לאחר שנה בלבד בתפקיד הודיע בר ניר לפני כחודש על פרישתו ונימק צעדו ב"רגולציה המכבידה ובשחיקת תקציבי הקופה הגדולה במדינה". הוא התבטא: "המערכת במשבר ואין לה סיכוי".

בדיווח נמסר כי ללוי, בן 48, היכרות עם תקציב מערכת הבריאות. הוא פרש לפני שנה מתפקידו כראש אגף התקציבים באוצר, אותו מילא ארבע שנים ונמצא עתה בשנת לימודים באוניברסיטת הרווארד בארה"ב כעמית מחקר.

ד"ר דודסון, סגן-אלוף במיל', היה בעבר רופא אוגדתי בצה"ל, המנהל הרפואי של מחוז דן ואחר כך של מחוז צפון ב"כללית", מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, סמנכ"ל וראש חטיבת בתי החולים ב"כללית" והוא מנהל את המרכז הרפואי סורוקה מאז 2013.

בדיווח נמסר כי גם סיגל רגב רוזנברג, שמונתה השנה לסמנכ"ל ולראש חטיבת התכנון בשירותי בריאות כללית ואלי כהן, מנהל מחוז הצפון, הוזכרו כמועמדים. ועדת האיתור גם פנתה למנכ"ל איכילוב שהיה בעבר הלא רחוק מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, אך הוא הודיע כי "עדיין שוקל צעדיו".

ב-5 בספטמבר תקיים ה"כללית" אסיפה כללית ועל סדר היום בנוסף להצגת דו"חות כספיים, תיקונים בתקנון, גם "אישור הרכב מועצת המנהלים של הקופה וועדת הנהלה". לקראת מועד זה צפוי שיתפרסם שם המנכ"ל החדש.