חדשות

איגוד רופאי הילדים: ילד שלא יחוסן לא יוכל להתחיל את שנת הלימודים

האיגוד קורא לממשלה ולרשויות המקומיות לתמוך ביוזמה לפיה יחויבו הורים לחסן את ילדיהם ולהציג פנקס החיסונים מעודכן טרם הכניסה לגנים ולבתי הספר כתנאי להצטרפותם לשנת הלימודים הקרובה

חיסונים לילדים. אילוסטרציה

איגוד רופאי הילדים בהסתדרות הרפואית פנה היום לשרי הבריאות, החינוך והעבודה ולראשי השלטון המקומי בקריאה להצטרף ליוזמת "הגן המחוסן" כבר בימים הקרובים. הפנייה באה נוכח החזרה הקרובה של הילדים למערכת החינוך בתום חופשת הקיץ.

במכתב שנשלח לשרים ולראשי השלטון המקומי כתבו ראשי האיגוד, היו"ר פרופ' שי אשכנזי ומזכיר האיגוד ד"ר צחי גרוסמן, כי האיגוד תומך ביוזמה זאת ומבקש  לעודד חיסונים ברחבי הארץ, שעשויים להפחית משמעותית במקרי הידבקות, תחלואה ואף תמותה בקרב הילדים בגני הילדים ובבתי הספר.

"על ההורים לשמור על בריאות ילדיהם ולהציבה במקום הראשון. בנוסף, על הממשלה לסייע ולקדם את היוזמה, כדי ליצור יחד סביבה בטוחה ככל הניתן", נכתב בפנייה.

רופאי הילדים הדגישו כי בכוחם של שרי הממשלה וההורים "להפוך את המרחב של ילדינו למוגן, ללא סיכון בהידבקות מסוכנת".

על פי התכנית, יחויבו ההורים לחסן את ילדיהם ולהציג פנקס החיסונים מעודכן בטרם הכניסה לגן הילדים או לכל מוסד חינוכי, כתנאי להצטרפותם לפתיחת שנת הלימודים הקרובה.

"במטרה למנוע פגיעה בביטחון ובבריאות הילדים ולאחר בדיקה מעמיקה בנושא, אנו קוראים להורים:  חסנו את ילדיכם והצטרפו למאבק, כדי למנוע מקרי תחלואה, הידבקות ומגיפות, שניתן היה למנוע.

"יחד", כתבו ראשי איגוד רופאי הילדים, "נצליח לעצור את ההידבקויות ברחבי הארץ ולהשיב את ילדי ישראל בחזרה הביתה כשהם בריאים ומחוסנים".

נושאים קשורים:  חיסוני ילדים,  חובת חיסונים,  יוזמת הגן המחוסן,  איגוד רופאי הילדים,  שנת הלימודים,  גני ילדים,  בתי ספר,  פנקס חיסונים,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
15.08.2018, 20:05

ולמה קולו של איגוד רופאי המשפחה לא נשמע? האם אתם לא מטפלים בילדים?

אנונימי/ת
16.08.2018, 20:40

כי הם מארגנים כנס באילת. עסוקים - קורה.

אנונימי/ת
15.08.2018, 21:38

סתם רעש. זה לא יקרה.

15.08.2018, 21:42

מחקרי הבטיחות שיש לדרוש לפני החלת תכנית 'חיסון חובה' המונית לילדים בריאים, צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים בהרבה מכל התערבות רפואית אחרת. יש לחייב לפני החלטה כזאת שנראה תוצאות מחקרי רנדומיזציה של השוואת חיסון מול פלצבו-סליין (ורצוי גם השוואה ל'אי מתן זריקה'), עם מעקב ממושך (מספר שנים) אחר תוצאים כוללניים (תחלואה כללית ולא רק ספציפית; תפקוד פיזי ומנטאלי ותמותה כוללת). עלינו להודות בכך שלא הכל בדוק היטב. אם לא נעצור את תרבות ה'סמוך' (על המומחה הכל יודע והכוחות הידועים שמאחוריו), זו עלולה להיות בכיה לדורות.