חדשות

הסתדרות האחיות מאיימת בשביתה: "דמם של הצוותים הרפואיים אינו הפקר"

לקראת ישיבת הממשלה שתתקיים הבוקר שיגרה הסתדרות האחיות מכתב חריף לשרי הממשלה בדרישה להוציא החלטה בדבר יישום ותקצוב מיידי של מסקנות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "אני לא מפחדת ממשרדי האוצר והבריאות, גם אם יביאו אותנו לבית הדין לעבודה". צילום ארכיון: יונתן סינדל, פלאש 90

הסתדרות האחיות הודיעה הבוקר כי ביום ג' הקרוב יפתחו בצעדים ארגוניים עד כדי שביתה כוללת במידה שהממשלה לא תפעל ליישום מיידי של המלצות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות.

לקראת ישיבת הממשלה שתתקיים הבוקר (א') שיגרה הסתדרות האחיות מכתב חריף לשרי הממשלה בדרישה להוציא החלטה בדבר יישום ותקצוב מיידי של מסקנות הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות מחודש דצמבר 2017, וזאת כבר בישיבתה היום.

״בהחלטת ממשלה זו תתוקצב השקעה מיידית בתשתיות ובתקני כוח האדם של האחיות הקריטיים לטיפול בעומסים הבלתי נסבלים, הקמה ותקצוב לאלתר של מערך ההגנה והשיטור הייעודיים לצוותים רפואיים, וזירוז חקיקה וענישה מחמירים ייחודיים כנגד תוקפי צוותים רפואיים במערכת הבריאות״, כתבה יו״ר הסתדרות האחיות אילנה כהן במכתב לשרי הממשלה. ״נוסח החלטת הממשלה, המאמץ כאמור את מסקנות הוועדה והדרכים האופרטיביות המידיות להפעלתן, יפורסמו לאלתר״.

לדברי כהן, ״אין להעלות על הדעת כי ממשלת ישראל תעמוד מן הצד צופה אך לא נוקטת בצעד כלשהו בעת שהאלימות במערכת הבריאות גואה, והמקרים מגיעים עד לכדי סכנת חיים דווקא לאותם העובדים המקדישים את חייהם ומשפחותיהם לטיפול באזרחי המדינה״.

יו״ר הסתדרות האחיות הוסיפה במכתבה לשרים כי ״העומסים והאלימות במערכת הבריאות הפכו ל׳חיידק עמיד׳, המסכן לא רק את חייהן של האחיות, הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות אלא גם את כלל המטופלים.

״על כן, האחיות והאחים במדינת ישראל החליטו כי דמם אינו הפקר. החלטתם אינה ניתנת לשינוי והם מודיעים בזאת כי עד שלא יתבצעו פעולות אופרטיביות לאלתר לפתרון העומסים הבלתי נסבלים ולהגנה על הצוותים הרפואיים ועובדי מערכת הבריאות, האחים והאחיות לא ירפו במאבקם ויפעלו בצעדים ארגוניים מיידים עד כדי שביתה כוללת בכל מערכת הבריאות בבתי החולים, בקהילה ובבריאות הציבור".

נושאים קשורים:  הסתדרות האחיות,  יו"ר הסתדרות האחיות,  הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות,  אלימות נגד צוות רפואי,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
06.08.2018, 21:18

כל הכבוד. האחיות כרגיל מובילות בחזית המאבק לשיפור הרפואה.