חדשות

מנהל היחידה הקרדיולוגית לדימות בלתי פולשני ב"פוריה" קודם לתואר פרופסור

פרופ' שמי קרסו הקים בבית החולים את היחידה לאולטרסאונד דינמי של הלב והוא מנחה סטודנטים בפקולטה לרפואה בגליל במסגרת עבודות הגמר שלהם

פרופ' שמי קרסו, מנהל היחידה לדימות בלתי פולשני במערך הקרדיווסקולרי ב"פדה-פורייה"

תואר פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל הוענק לד"ר שמי קרסו, מנהל היחידה לדימות בלתי פולשני  במערך הקרדיווסקולרי של המרכז הרפואי פדה-פורייה. כיום פועלים שמונה פרופסורים במרכז הרפואי.

פרופ' קרסו הגיע למערך הלב של "פדה-פורייה" בשנת 2014 והקים בו את היחידה לאקו-קרדיוגרפיה - אולטרסאונד דינמי של הלב. היחידה התרחבה לתחום הדימות הכללי של הלב עם כניסתם של מכשירי CT ו-MRI.

"בשבוע שעבר", סיפר פרופ' קרסו, "נעשה אצלנו עוד צעד משמעותי לחיבור בין האולטרסאונד ליחידת הצנתורים. כיום הרופא המצנתר יכול לראות תמונת תלת מימד של המסתם או איבר אחר בתוך התמונה הצנתורית, מה שמקל על הניווט בתוך הלב. מערכת תלת מימד זו נמצאת גם ב'שיבא'" .

פרופ' קרסו מנחה סטודנטים בפקולטה לרפואה במסגרת עבודות הגמר שלהם. "כתבנו שני מחקרים חשובים שזכו לציון גבוה מאוד בפקולטה לרפואה והוצגו השנה בכנס הקרדיולוגיה הישראלי. מחקר אחד עסק בהערכת תפקוד דיאסטולי של החדר השמאלי בלב בנוכחות פרפור עליות, והאחר עסק בהגדרת תפקוד דיאסטולי בשיטות מתקדמות המחשבות את נפח העלייה בשלבים שונים של ההתכווצות".

שלושה מחקרים נוספים שאותם הנחה בוצעו בשיתוף פעולה עם מחלקות נוספות במרכז הרפואי, ביניהן כירורגיית פה ולסתות, והם יוצגו ביום המחקר של המרכז הרפואי, בתחילת ספטמבר.

נושאים קשורים:  פרופ' שמי קרסו,  תואר פרופסור,  פדה פורייה,  אולטרסאונד דינמי של הלב,  הפקולטה לרפואה בגליל,  חדשות
תגובות