חדשות

בית החולים לוינשטיין עבר בהצלחה את מבדק התקן הבינלאומי JCI

"בית החולים השיקומי שומר על רמה גבוהה של בטיחות ואיכות בטיפול. מדובר בבית חולים נדיר", ציינו הבודקים

פרופ' עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין עם ראש צוות הבודקים, ד"ר אנריקו בלדנטוני

בית החולים השיקומי לוינשטיין ברעננה, שבו כל אחת מהמחלקות מתמקדת בתחום מסוים של מומחיות, עבר בהצלחה רבה את מבדק תו התקן הבינלאומיJCI - Joint Commission International.

בית החולים מסר אתמול (א') כי צוות הבודקים ציין בסיום המבדק כי נצפו "תהליכים המניעים את בית החולים קדימה והיה תענוג לראותם. בית החולים נמצא בעיצומם של שיפוצים מורכבים ועדיין שומר על רמה גבוהה של בטיחות ואיכות בטיפול. מדובר בבית חולים נדיר", ציינו הבודקים. במסמך סיכום המבדק הודו הבודקים לצוותי בית החולים על היענותם ושיתוף הפעולה שגילו לאורך כל תהליך המבדק.

מנהל "לוינשטיין", פרופ' עמירם כ"ץ, כתב לעובדי בית החולים: "תודה מעומק הלב על מאמץ ארוך שנים לשיפור מתמיד של האיכות והבטיחות בבית החולים. המאמץ הזה הביא להצלחתנו המרשימה במבדק - לא היה אפילו נושא אחד שבו לא עמדנו בקריטריונים הנדרשים לקבלת תו התקן. האקרדיטציה (תו התקן) תורמת מאוד לשיפור איכות העבודה שלנו ואני בטוח שתהיה לכך השפעה רבה על עבודתנו גם בהמשך".

תהליך האקרדיטציה הוא תהליך בחינה חיצוני שבו מחויבים בתי החולים הכלליים על פי הנחיית משרד הבריאות. המבדק נעשה בידי  חברה אמריקנית הבודקת אלפי נושאים. מטרתו להעריך את איכות ובטיחות הטיפול הניתן בבית החולים ובסיומו ניתנת הכרה פומבית לכך שבית החולים עומד בסטנדרטים הבינלאומיים של איכות ובטיחות.

ההכנות לקראת המבדק, שאותן הובילו ועדת ההיגוי המוסדית והנהלת הסיעוד של "לוינשטיין", נמשכו זמן רב. מאות עובדי בית החולים התגייסו לכך. כל צוותי בית החולים - ההנהלה, מנהלי המחלקות ורופאים מומחים בתחומים השונים ברפואת שיקום ועובדים אחרים - נטלו חלק בהכנות.

בין התחומים שבהם נבדק בית החולים: ניהול, מנהיגות ואסטרטגיה, יעדי בטיחות המטופל, מדידת איכות הטיפול השיקומי וטיפולים רפואיים, ניהול הטיפול התרופתי, מניעה ובקרת זיהומים, השכלה וכישורי העובדים, ניהול מתקני בית החולים ובטיחותם והדרכת המטופל ומשפחתו.

נושאים קשורים:  בית החולים לוינשטיין,  תו תקן בינלאומי,  JCI,  אקרדיטציה,  חדשות
תגובות

פרופ כץ עמירם אדם צנוע ורופא בחסדי עילאי. אלוהים חנן אותו במידות טובות נדירות! מאחלת לך פרופ' כץ וגם למרכזך עוד המון שנות עשייה מועילה ופורייה.
הערת אגב: הצהרתי בעבר שאיני מצדדת במבדקים אמירקאיים! המבדק הספיציפי הזה לא הולם את שדות בתי החולים בארץ. הוא מיותר ושואב אינרגיות שבן כה אין אותן.
לא אעיב ומאחלת הטוב שבטוב לכולם.
סאאידה סדיק- מסארוה