סגן שר הבריאות ליצמן התבקש אתמול (ד') לגבש תכנית דחופה לתיעדוף הטיפול בבני הגיל השלישי בחדרי המיון ובמחלקות האשפוז בבת החולים. את הבקשה הפנה אליו נתן וולוך, יו"ר סיעת הגימלאים בתל אביב ומחזיק תיק הגימלאים בעירייה.

"אין שום סיבה", ציין וולוך, "שבני הגיל השלישי ימתינו בתורים ארוכים בבתי החולים ויאושפזו במסדרונות המחלקות ובכך בריאותם השברירית ממילא תיפגע עוד יותר".

בפנייה לסגן השר ליצמן כתב וולוך: ""אני פונה אליך בעניין דחוף וחשוב, המובא לפתחי פעם אחרי פעם: בני הגיל השלישי במדינה מגיעים לא אחת עם בעיות בריאות שונות לבתי החולים, נעזרים בחדרי המיון ומתאשפזים במחלקות השונות. אלא שבחדרי המיון הם פוגשים מציאות קשה: הם נאלצים להמתין שעות על גבי שעות בתור, כשהם חשים ברע ולעתים סובלים מחולשה. גם במחלקות האשפוז המצב לא טוב יותר. פעמים רבות הגימלאים מאושפזים במסדרונות המחלקה, חשופים לעין כל, חלשים ופגיעים".

"המצב הזה בלתי נסבל", מדגיש וולך, "לא ייתכן שאדם מבוגר, הזקוק לשירותי בתי החולים הציבוריים בישראל, ייאלץ להמתין שעות בתורים ולפגוע עוד יותר בבריאותו השברירית ממילא. לא ייתכן שאדם מבוגר יאושפז על מיטה במסדרון בית החולים ולא יזכה למינימום של כבוד ופרטיות המגיעים לו, בפרט כשהוא חולה וחלש כל כך. אני סבור כי הגיעה העת שמדינת ישראל תגבש תכנית דחופה לתיעדוף הטיפול בבני הגיל השלישי בבתי החולים. במסגרת תעדוף זה, לא ייאלצו המבוגרים להמתין בתור בחדרי המיון ובמסגרת אשפוזם ייקבע כי לא יאושפזו במסדרונות המחלקות.

"הגיע הזמן", מסיים וולוך את מכתבו לליצמן, "שמדינת ישראל בשנתה ה-70 תתייחס בכבוד הראוי לאזרחיה המבוגרים, גם ובמיוחד בבואם לקבל טיפול בבתי החולים. הגיע הזמן שתעשה כל שביכולתה על מנת להיטיב את הטיפול בהם ולהקל את סבלם וכאבם".