חדשות

בעקבות תקיפת האחות: שביתת מחאה ארצית של האחיות מחר

אחות העובדת במחלקת השחפת ב"שמואל הרופא" נדקרה בבטנה על ידי מטופל ונזקקה לניתוח. המשטרה עצרה את החשוד

האחים האחיות מרכינים ראש לזכרה של האחות סוזי לוי ז"ל. צילום: אילוסטרציה

אחות בבית החולים הגריאטרי שמואל הרופא בבאר יעקב נדקרה אמש (ב') על ידי חולה ונפגעה באורח בינוני. כך דווח ב"הארץ". בעקבות זאת הודיעה הסתדרות האחיות על שביתת מחאה ארצית ביום רביעי.

האחות, העובדת במחלקת השחפת ב"שמואל הרופא", פונתה לקבלת טיפול בבית החולים אסף הרופא ונזקקה לניתוח. שוטרים שהגיעו למקום עצרו חשוד במעשה, מבקש מקלט מאריתריאה, שטופל בבית החולים ועל פי החשד תקף את האחות ודקר אותה בבטנה.

בעקבות התקיפה הודיעו בהסתדרות האחיות על שביתת מחאה ארצית ביום רביעי. יו"ר הארגון, אילנה כהן, מסרה: "צריך לשים קץ לאלימות נגד האחים והאחיות, שחייבים להיות מוגנים במקום העבודה שלהם. נשבית את כל המערכת ביום רביעי כדי לומר בצורה הברורה ביותר - עד כאן".

בדיווח ב"הארץ" נמסר כי סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, גינה את המעשה: "אנו מחויבים לשלומם ולבטחונם של הצוותים המטפלים. נעבוד עם המשטרה והמשרד לביטחון הפנים כדי שמקרים כגון אלה לא יישנו".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף: "לא נעבור לסדר היום על המקרה הזה. יש לפעול בשילוב כוחות ובכל האמצעים, הן של מערכת הבריאות והן של מערכות האכיפה, על מנת להבטיח את שלום הצוותים".

יש לציין כי בתחילת השבוע (א') גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב חמישה חודשי עבודות שירות על אליה קדוש, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון במעורבות בתקיפת מאבטחים בבית החולים איכילוב בספטמבר האחרון. על קדוש נגזרו בנוסף שבעה חודשי מאסר על תנאי.

השופט צבי גורפינקל אמר בהחלטתו: "חובה על בתי המשפט להגן על אנשי צוות רפואי ואנשי סגל בבתי החולים ובמרפאות. לכן נגזרו תקופות מאסר ממושכות על הנאשמים שתקפו בפועל את המאבטחים. הוא ציין כי קדוש היא אמנם יוזמת האירוע, אך לא השתתפה בפועל בתקיפה האלימה של המאבטחים וכי התחשב במצבה הבריאותי והמשפחתי בהחלטה לא להטיל עליה מאסר בפועל.

נושאים קשורים:  אלימות נגד צוות רפואי,  בית החולים שמואל הרופא,  הסתדרות האחיות,  שביתת מחאה,  חדשות
תגובות
03.07.2018, 21:27

שביתה של יום אחד היא לעג לרש! חבל מאוד שאין הנהגה שתיקח באומץ החלטה לשביתה משמעותית יותר