חדשות

זכרו של פרופ' פבל קריסטל ז"ל הונצח בתרומת מכשיר אולטרסאונד ב"סורוקה"

משפחתו של פרופ' קריסטל ז"ל, שהיה רופא בכיר ומוערך, מומחה בתחום דימות השד, בחרה להנציחו במתן תרומה לרכישת מכשיר אולטרסאונד למכון בריאות השד

ד"ר רוית אגסי, מ"מ מנהל מרכז השד, ד"ר אילן שלף, מנהל מכון הדימות וד"ר מירה קריסטל, אמו של פרופ' פבל קריסטל. צילום: דוברות "סורוקה"

באמצעות תרומה לרכישת מכשיר אולטרסאונד עבור מכון בריאות השד ב"סורוקה" יונצח בבית החולים זכרו של פרופ' פבל קריסטל ז"ל, שבמשך 15 שנה שימש כרופא בכיר ומומחה בתחום דימות השד במרכז בריאות השד והלך לעולמו בטרם עת ב-2016.

פרופ' קריסטל ז"ל  היה נשוי ואב לשניים, פרסם מאמרים מדעיים בספרות המקצועית הבינלאומית שבהם דיווח על תגליות משמעותיות בתחום דימות השד. ב"סורוקה" הוא זכור כ"רופא מוערך מאוד בתחום המקצועי, שהפגין יחס אנושי בולט ויוצאת דופן לכל אדם, רופא אכפתי ומסור למטופליו".

בטקס שנערך השבוע בבית החולים הודיעה משפחתו כי בחרה להנציח את זכרו במתן תרומה לרכישת מכשיר האולטרסאונד למכון בריאות השד.

ד"ר מירה קריסטל, אמו של פרופ' קריסטל, שעבדה במשך שנים רבות במרפאות הכללית במחוז הנגב, אמרה בטקס: "אף על פי שחייו נקטעו בגיל צעיר, בחמישים שנותיו הצליח להשיג את מה שרוב האנשים לא יכולים להשיג בגיל מאה. התשוקה שלו לעזור לאחרים לעולם לא תישכח".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה, אמר: "פרופ' קריסטל היה דמות מוכרת, מוערכת ואהובה בסורוקה. כל מי שעבד במחיצתו זכה להכיר רופא שירותי שתמיד היה נכון לעזור לאחר. הידיעה על פטירתו בטרם עת היכתה אותנו בתדהמה. הוא נותר קרוב לליבנו גם אחרי לכתו. אנו מודים לבני משפחתו על התרומה לזכרו ומבטיחים לשמר את זכרו".

נושאים קשורים:  דימות השד,  מרכז בריאות השד ב"סורוקה",  תרומה,  הנצחה,  חדשות
תגובות