חדשות

משרד הבריאות הפנה עשרה תינוקות בני פחות משנה לחיסון חצבת בביה"ח מאיר

כיוון שהחיסון ניתן לראשונה רק בגיל שנה, הופנו התינוקות לקבלת חיסון מיידי בשל החשש שנחשפו לנגיף מתינוק חולה במעון יום

חיסון תינוקות (אילוסטרציה)
חיסון תינוקות (אילוסטרציה)

עשרה תינוקות הופנו על ידי משרד הבריאות לקבלת חיסון נגד חצבת בבית החולים מאיר בכפר סבא. הסיבה: חשש כי נחשפו לתינוק חולה חצבת בגן הילדים (מעון יום) שבו הם שוהים.

התינוקות הם בני פחות משנה, כלומר לא הגיעו עדיין לגיל שבו ניתן החיסון במסגרת שגרת החיסונים. "הארץ" מסר כי התינוקות הובאו ביומיים האחרונים למחלקת מיון ילדים ב"מאיר"  לקבלת חיסון בהמלצת משרד הבריאות. ד"ר דניה טגקי, מומחית ברפואת ילדים דחופה בבית החולים מאיר, מסרה: "בוצע חיסון מניעתי. חצבת היא ידועה כמחלה מידבקת שיש בה סיכונים קצרי טווח וארוכי טווח ולכן יש חשיבות רבה במתן החיסון".

מקובל באופן כללי שבמקרים שבהם קיים חשד לחצבת, בתי החולים ומרפאות קופות החולים מדווחים מיד למשרד הבריאות. מטופל החשוד שנדבק מועבר לבידוד לקבלת טיפול בתסמיני המחלה עד שיגיעו תוצאות בדיקות המעבדה, לשם אימות או שלילת המחלה.

החיסון במסגרת שגרת החיסונים כולל נגיף חי ומוחלש וניתן בזריקה מתחת לעור. התרכיב המשולב נועד כנגד ארבע מחלות: חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח. על פי שגרה, החיסונים ניתנים בשתי מנות בגיל 12 חודשים. כיוון שהחיסון ניתן לראשונה רק בגיל שנה, הופנו התינוקות לקבלת חיסון מיידי.

"הארץ" מסר אתמול (ב') כי משרד הבריאות דיווח על חשד לחצבת בתינוקת בכפר סבא. היא חוסנה לפני כמה ימים אך טרם נתקבלו תשובות המעבדה לאימות. שירותי בריאות כללית דיווח על כך ומשרד הבריאות החל בחקירה אפידמיולוגית, כולל איתור מגעים אפשריים עם ילדים אחרים. בשלב זה לא ברור אם יש קשר בין המקרים.

נושאים קשורים:  חצבת,  חיסון נגד חצבת,  הדבקה בחצבת,  חדשות