חדשות

נדחתה עתירת סמנכ"לית משרד הבריאות נגד מינוי מנהל חטיבת הרגולציה

מערכת היחסים העכורה בין סגן שר הבריאות לבין הסמנכ"לית רויטל טופר חבר-טוב, שטענה כי "מינויו של מוריס דורפמן הוא מהלך פוליטי של ליצמן שנועד לנשל אותה מסמכויותיה", נחשפה בבית הדין לעבודה

מוריס דורפמן, מנהל חטיבת הרגולציה במשרד הבריאות. עדיין לא סוכם במלואו התפקיד שימלא ב"מכבי". צילום: פלאש 90

בית הדין לעבודה בתל אביב דחה בשבוע שעבר את עתירת רויטל טופר חבר-טוב נגד מינוי מנהל חטיבת הרגולציה במשרד הבריאות. בית הדין חייב אותה בהוצאות המשפט שהיו למשרד הבריאות ונציבות שירות המדינה.

מערכת יחסי העבודה העכורה השוררת זמן רב בין סמנכ"לית משרד הבריאות רויטל טופר חבר-טוב, הממונה במשרד על הפיקוח על קופות החולים, לבין סגן שר הבריאות יעקב ליצמן  - עליה כבר דווח לא אחת בתקשורת – נחשפה גם לפני בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בתביעה שטופר-חבר טוב הגישה אך היא נדחתה.

טופר חבר-טוב עתרה לבית הדין בדרישה שיבוטל מינויו של מוריס דורפמן למנהל חטיבת הרגולציה במשרד - מינוי ש"הוצנח" מעליה. היא טענה שהליך המינוי לא היה תקין ו"מהלך פוליטי של ליצמן שנועד לנשל אותה מסמכויותיה". עוד טענה בתביעה כי לתחושתה, ליצמן "פועל בניגוד עניינים בנוגע לקופת חולים מאוחדת בנושאי אישור תקנון הקופה ומינויים בה".

סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אריאלה גילצר כץ, דנה בתביעה של טופר חבר-טוב. כאשר העתירה הוגשה עוד בספטמבר האחרון, אפשרה סגנית הנשיאה לצדדים להגיש לה תשובותיהם בתוך 60 יום. בשבוע שעבר נמסר פסק הדין. העתירה נדחתה והשופטת כתבה ש"התביעה לא היתה אמורה לבוא בכלל לאוויר העולם". טופר חבר-טוב חויבה בהוצאות המשפט של משרד הבריאות, נציבות שירות המדינה ודורפמן בסך 36 אלף שקל.

בית הדין קבע כי התלונה של טופר חבר-טוב בהקשר לניגוד העניינים של סגן שר הבריאות נבדקה על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר והוחלט שאין מקום לקבוע שליצמן מצוי בניגוד עניינים.

בדיווחים שהופיעו קודם לכן בכלי התקשורת השונים נמסר על כך שבמאי 2016 "גירש ליצמן את הסמנכ"לית טופר חבר-טוב מהחדר, בצעקות (דיווח של "דה מרקר"). היה זה בדיון שנערך במשרד הבריאות על ההטבות ש"מאוחדת" הציעה לרופאי המדינה שיצטרפו אליה. טופר חבר-טוב הביעה התנגדות להטבות. לגירושה של הסמנכ"לית היו עדים נוכחים נוספים בדיון. בעקבות התקרית, לא חודש מינויה של טופר חבר-טוב כחברה בוועדת סל התרופות ובמועצת הבריאות.

במאי 2017 דווח ב"גלובס" שהרעיון ליצור את התפקיד של דורפמן "נולד כתוצאה מהעימותים בין הסמנכ"לית לבין טופר חבר-טוב". למכרז על תפקיד מנהל חטיבת הרגולציה התמודדו רק דורפמן וטופר חבר-טוב. כאשר לא זכתה בו, טענה ש"המכרז היה תפור ונועד לפגוע בסמכויותיה". כאמור, טענותיה לא התקבלו בבית הדין לעבודה שקבע כי זכותו של המשרד והשר לשנות את המבנה הארגוני של המשרד.

ב"ישראל היום" דווח כי באחרונה פורסם בגלי צה"ל ששלוש בכירות במשרד הבריאות הגישו תלונות נגד מנכ"ל המשרד על התעמרות ופגיעה מקצועית בהן. אחת המתלוננות היא טופר חבר-טוב.

נושאים קשורים:  בית הדין לעבודה,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  מנהל חטיבת הרגולציה,  חדשות,  רויטל טופר חבר-טוב
תגובות
 
אנונימי/ת
28.05.2018, 22:52

הקבה"א לא אוהב את מה שקורה במשרד הבריאות לאחרונה