חדשות

יו"ר הר"י החדש פרופ' ציון חגי: "תכנית קיצור התורים למעשה לא מתקיימת"

עם מינויו לתפקיד הודיע עוד פרופ' חגי כי על ההסתדרות הרפואית להיערך לקראת הסכם שכר חדש ולהתמודד מול גזירות חדשות של חקיקה אגרסיבית במטרה לפגוע במעמד הרופא ובהשתכרותו

פרופ' ציון חגי, יו"ר הר"י. "נחצה קו אדום שחייבים לתת עליו את הדעת". צילום: ביה"ח קפלן

"כל תכנית קיצור התורים שהובטחה בשנת 2015 מקרטעת ובעצם לא מתקיימת. אנו עומדים לקראת הסכם שכר חדש ועלינו להיערך אליו ממחר". כך אמר אתמול (ד') פרופ' ציון חגי מיד לאחר שאושר פה אחד, בוועידה ה-43 של ההסתדרות הרפואית שננעלה בתל אביב, מינויו ליו"ר החדש, ה-14, של הארגון.

עוד אמר פרופ' חגי: "לפנינו קדנציה מאתגרת. חדשות לבקרים אנו עדים לגזירות חדשות של חקיקה אגרסיבית במטרה לפגוע במעמד הרופא ובהשתכרותו. ממשלת ישראל ממשיכה למנוע תקציבים נחוצים ממערכת הבריאות הציבורית ועל ידי כך פוגעת פגיעה משמעותית במערכת הרפואה הציבורית ובמקביל מחלישה את הפרטית. פעילות ממשלתית זו גורמת לפגיעה במטופלים רבים אשר אינם יכולים לקבל מענה במערכת הפרטית או הציבורית כאחד".

פרופ' חגי הוא מומחה למיילדות וגינקולוגיה. עד לאחרונה ניהל במשך 21 שנה את חטיבת הנשים והיולדות במרכז הרפואי קפלן ברחובות וכיום הוא משמש כמנהל יחידה בחטיבה זאת, כיו"ר ועדת ההתמחות והאחראי על הסטאז'רים וכיו"ר ועד הרופאים ב"קפלן".

בארבע השנים האחרונות שימש סגן יו"ר הר"י וכיו"ר ועד חטיבת רופאי בתי החולים בארגון הרופאים של שירותי בריאות כללית. בנוסף לכך מילא תפקידים מקצועיים שונים, ביניהם: יו"ר החברה הישראלית לאם והעובר וכיו"ר החברה הישראלית לניתוחים גינקולוגיים לפרוסקופיים.

"אני חש", אמר פרופ' חגי, "את כובד התפקיד שהופקד בידי ויודע כי מדובר באחד התפקידים, הקשים והמאתגרים ביותר במערכת הבריאות.

"ההסתדרות הרפואית היא הארגון היציג של כלל רופאי ישראל ורופאי השיניים. ההסתדרות הרפואית אמונה לא רק על קידום תנאיהם ורווחתם של הרופאים והרופאות אלא גם על שמירת רמתם המקצועית והאתית ופועלת לשמירת האיכות הרפואית וקידום מערכת הבריאות לטובת ציבור המטופלים.

"ההסתדרות הרפואית בישראל היא איגוד מקצועי ייחודי שחרת על דגלו לא רק כדי לפעול לקידומם המקצועי והכלכלי של הרופאים, כי אם גם, ולא פחות חשוב, את קידום מערכת הבריאות בישראל".

פרופ' חגי החליף בתפקיד היו"ר את פרופ' ליאוניד אידלמן, שכיהן כיו"ר הר"י במשך שמונה שנים (שתי קדנציות) ובאוקטובר הקרוב ייכנס לתפקידו כנשיא ההסתדרות הרפואית העולמית.

במסגרת ועידת הר"י התקיימו בחירות גם למוסדות האחרים של הארגון: ד"ר תמי קרני נבחרה להמשיך בתפקידה, קדנציה נוספת, כיו"ר הלשכה לאתיקה, ובמועצה המדעית נבחרו לכהן כיו"ר (ברוטציה) פרופ' גידי פרת, מנהל טיפול נמרץ ילדים ב"שיבא" ופרופ' חנוך קשתן, מנהל המערך הכירורגי ב"בילינסון".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בירכו אמש את פרופ' חגי על בחירתו לתפקיד יו"ר ההסתדרות הרפואית. סגן השר ליצמן אמר: ״אני מאחל ומייחל שמינויו של פרופ' ציון חגי יקדם את ההסתדרות הרפואית לטובת מערכת הבריאות ויתרום לצמיחה, שינוי והתפתחות. ההסתדרות הרפואית הוא ארגון חשוב ומרכזי במערכת הבריאות הישראלית. יחד נשתף פעולה לטובת ציבור הרופאים וזכויותיהם״.

מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב הוסיף: "אני מברך את פרופ׳ ציון חגי. אני בטוח שיוביל את הארגון בצורה ממלכתית, אחראית, לטובת כלל מערכת הבריאות. אני מצפה לעבוד עימו בשיתוף פעולה מלא, לקראת האתגרים הרבים הצפויים לנו, ובעיקר לקראת הסכם השכר הבא עם הרופאים".

נושאים קשורים:  יו"ר הר"י,  פרופ' ציון חגי,  הסכם שכר,  חדשות,  ועידת הר"י ה-43
תגובות
25.05.2018, 09:21

מאחל לפרופ ציון חגי הצלחה. מקווה שכראש הארגון שלנו ידאג בראש וראשונה לרופאים - שכר ותנאי עבודה - במערכת הציבורית והפרטית. מעמד הרופא מול המערכת הפוליטית הפוגעת בנו חדשות לבקרים. אח"כ כמו כל אזרח נאמן נדאג למדינת ישראל עם דגש על מערכת הבריאות.

אנונימי/ת
25.05.2018, 11:08

ברגע שבתי החולים יבינו שההסכם הקיבוצי כבר לא מתאים למציאות הכלכלית המודרנית ויעברו לשיטת משכורת לפי תפוקה לא יהיה יותר צורך בקיצור תורים ובל הקישקושים. אלה. אז כל הנצלנים ילכו הביתה. אבל צריך מנהלים עם שכל, חזון ויוזמה, לא מבוגרים מסוידים שלא עוזבים כ ר את המערכת. חבל על כל שנייה.

אנונימי/ת
25.05.2018, 12:14

יש לי עוד רעיון. נבטל גם את קרנות הפנסיה כולל קצבאות נכות ושארים. שאנשים יעבדו עד המוות ולא ינצלו את המערכת

לציון חגי ברכות ובהצלחה. יש הרבה מה לעשות כדי לשמור על מעמד הרופא והשתכרותו.
לאלמוני/ת להבנת צרכי הרופאים ( אנונימי 11:08 )מנהלי בתיה"ח הבינו מזמן שעובד הוא כמו לימון. סוחטים כול עוד אפשר ואח"כ זורקים. אני מניח שאת/ה צעיר ובמלוא הכוח האם תהיה כזה גיבור בעוד 10 שנים או אם הייתה בתקופת הסטאז' וההתמחות ? אני מניח שלא. נסה להסתכל על המערכת לא רק מבחינת הצרכים הפרטיים שלך אלא צרכי כולם.
ולפרופ' חגי - מערכת קיצור תורים עובדת מצוין, אבל רק בפריפריות. היא מקצרת את חיי התושבים ומזרזת להם את הגעתם לחברת קדישה. אכן קיצור תורים. ועכשיו הסיפור שאין חיסונים לילדים בפריפריה, זה לא יהיה בסוף קיצור תורים ?
אז בהצלחה כי יש לך המון עבודה

אנונימי/ת
26.05.2018, 02:51

איזה מומ להסכם שכר?
אתם חיים פה?
האוצר פרסם ש 99 מ100 שיאני השכר
במ ג ז ר ה צ י ב ו רי! הם רופאים
ע"מ למנוע מאיתנו יכולת לכל משא ומתן עתידי,
ולצערנו הרב ביותר הצליח. זו פשוט הייתה טקטיקה גאונית מבחינתו, עד כמה שנבזית ומצערת מבחינתנו.
פספסנו את הקרב הזה מזמן.
עכשיו נשאר רק למוטט את המערכת לטובת הפרטי עד שהציבור יבין שחייבים לתגמל אותנו בהתאם להשקעה בחיים - כן כן! למדנו 14 שנים והיינו טירונים (התמחות) גם בגיל 37 ו8 תורנויות שגררו ימים של עייפות וויתור על חיי משפחה וחברה ואתם יודעים... ואני לא מתבייש כלל לדרוש להשתכר יותר מעובד מדינה אחר שלמד שנה או קורס מקצועי או הכשרה מקצועית אחרת.
ולא? נלך לפרטי וב 14:00 יש לו מתמחים, פרט לתורי ענק.
אנחנו תמיד החנונים שחושבים שהם חכמים ולא תמימים כלל והאוצר תמיד ##### לנו את הצורה.
אם לא נתמודד מולו במשחק מלוכלך כמו שלו נשחק עוד יותר ויותר ויותר ויותר וכל יותר שאוביף פה לא מיותר.
כשלנו, מנהיגנו כשלו, ועכשיו צריך נס.
או? לוחם ללא חת, מנהיג אמיץ עם תכונות אופי של אחד כזה שיביא תוצאות מוניטריות! לציבורית.
האם אתה אחד כזה?
מתפלל שכן.
בהצלחה.

אנונימי/ת
26.05.2018, 05:59

חבר נכבד,
פה הבעייה. כל עוד שרק מתלוננים אך לא ממש עושים משהוא לא ישתנה כלום.
ובנייה נוספת היא שלא קשור במנהיג אחד או אחר. הבעייה היא עצם תפיסת המערכת. השורש. ההסכם הקיבוצי לא עובד יותר. הסכם שמתגמל אותו דבר גם את עצלן (ויש הרבה...) וגם את החרוץ (ויש פחות ופחות) לא יכול להיות מציותי. מה שצריך גם במערכת הציבורית זה תשלום לפי תפוקה. ואז לא המצרך לחפש אנשים בנרות בהפסקה, לא נשתה 10 כוסות קפה בזמן עבודה, לא נצתרך 100 פקידים ו 1000000 טפסים על אותו הדבר ועוד. אבל...למה ליעל את המערכת? בשביל מה? מיין פושרים כל כך נוח... בושה!!! לבל המנהגים הגריאטריים שלו : ל כ ו ה ב י ת ה ה ה ה ה .... דייייי!!!!!

26.05.2018, 10:24

ד"ר אלברט בן שטרית.
לידידי ציון.
בהיבחרך ליו"ר הר"י ברכות לבביות. עלה והצלח, הצלחתך הצלחת כולנו.

אנונימי/ת
26.05.2018, 15:40

מאחל לפרופ' ציון חגי בהצלחה ושיסתדר עם הנפשות הפועלות בתוך הר"י.
מקווה שילמד את הלקח מכשלונות קודמיו לגבי שכר הרופאים, שלא יתאהב בסיסמאות (הפריפריה, לא ישכח שבין חדרה לגדרה מצויה מרבית האוכלוסיה הרלבנטית) ושיצליח לפצח את הסכמי התקינה, שהם מקור הבעיות במערכת.