חדשות

בית החולים איכילוב סוגר את יחידת שיקום יום בשל בעיות תקציב

ב"איכילוב" מתכוונים להקים בניין חדש לטיפולים שיקומיים הדורשים אשפוז. המטופלים בשיקום יום יועברו למסגרות חלופיות בקהילה

03.05.2018, 08:45
שר העבודה והרווחה איציק שמולי. "אין בכוונתי לתת צ׳ק פתוח להמשך ההעסקה הפוגענית של המתמחים". צילום: פלאש 90

בית החולים העירוני-ממשלתי איכילוב בתל אביב עומד לסגור באמצע יוני את היחידה לטיפולים שיקומיים במסגרת אשפוז יום, כשלוש שנים לאחר שנפתחה. הסיבה לסגירתה: בעיות תקציביות. כך מדווח הבוקר (ה') "ידיעות אחרונות".

בית החולים הסביר את צעדו בכך שהחליט להתמקד במתן טיפולים שיקומיים בחולים מורכבים. משרד הבריאות מסר בתגובה שאותה מצטט העיתון: "בית החולים יצטרך לתאם את הנושא עם המשרד ועד שלא יתואם, יחידת שיקום יום לא תיסגר".

במרכז הארץ יש כיום עוד שני מרכזים גדולים לשיקום יומי ללא אשפוז  – ב"שיבא" ובבית החולים השיקומי רעות בתל אביב. סגירת מסגרת זו שפעלה ב"איכילוב" תחייב הפניית מטופלים לקבלת הטיפולים הנדרשים במקומות אחרים. בית החולים מסר לעיתון כי בכוונתו להקים בניין חדש לטיפולים שיקומיים.

ההודעה על סגירת היחידה הופצה גם לצוות המחלקה הכולל רופאים, צוות סיעודי, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, יועצים פסיכולוגים ומומחים בהידרותרפיה. חבר ועדת הבריאות בכנסת ח"כ איציק שמולי, הגיב: "הממשלה הזאת צריכה להתבייש. שרים שעטופים ומרופדים בביטוחים פרטיים לא מסוגלים בכלל להבין את משמעות ההחלטה הזאת עבור חולים שיקומיים, חלקם סיעודיים. בכוונתי להיאבק להשארת מערך השיקום היומי באיכילוב".

תגובת "איכילוב": "בית החולים בוחר להתמקד במתן טיפולים אלה לחולים מורכבים ולא בטיפולים שניתן לקבל בקהילה. נתמקד במסגרות שיקומיות הדורשות אשפוז. נסייע ככל שניתן במעבר מטופלים למסגרת חלופית".

נושאים קשורים:  שיקום יום,  חדשות,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות
אנונימי/ת
04.05.2018, 15:33

מאד מאד חבל ובעיקר עצוב ומייאש שדווקא כשהצרכים עולים והביקוש בשיא - נסגרים מסגרות טיפול נדרשים והיצע המשאבים פוחת.
איפה ההגיון? מי קובע את המדיניות? מה על האזרחים?????

אנונימי/ת
14.05.2018, 09:47

למה צריך מחלקת שיקום בבית חולים? לעזאזל עם המסכנים האלו שרק רוצים שיטפלו בהם ויתנו להם וישקיעו בהם. מה זה השטויות האלו אנשים סובלים וחולים? תנו לי במקום ניתוחי שדיים הצערת שפתיים ( אלו למטה ) הרמות עפעפיים השתלות שיניים , בניית ציפרוניים , הסרת משקפיים , תנו לי חניון תנו לי קניון זה עושה כסף .
את הרפואה האמיתית תנו לרובוטים לרפואה הדיגיטלית , בקשו מאלקסה של אמזון בריאות היא תטפל בכם.
מנהל בית חולים שצריך לסגור מחקלת שיקום צריך ללכת הבייתה גם תחזיקו טוב גם אם קוראים גמזו . האיש והאגדה .

18.07.2018, 16:53

ממש נורא ואיום ככה עושים לאנשים זקנים שצריכים טיפול שיקומי יומי באישפוז למה דווקא בהם פוגעים כי הם חלשים ומסכנים שיסגרו ויקצצו בדברים אחרים זה כמו להגיד עוד מעט גם יגידו שחולם אונקולוגים ודיאליזה סוגרים ממש לא מוצדק ומפליא