חדשות

מינוי ב"הלל יפה": ד"ר שגיא חיימוביץ, מומחה בינלאומי בהיסטרוסקופיה

ד"ר חיימוביץ מונה למנהל השירות לאשפוז יום גינקולוגי ושירות ההיסטרוסקופיה במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי בחדרה

ד"ר שגיא חיימוביץ."טיפול בבעיות תוך רחמיות מסובכות". צילום: "הלל יפה"

ד"ר שגיא חיימוביץ מונה למנהל השירות לאשפוז יום גינקולוגי ושירות ההיסטרוסקופיה במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.

ד"ר חיימוביץ חזר לא מכבר עם משפחתו לישראל לאחר 30 שנה שבהן עבד כרופא בבתי חולים בספרד. הוא מהראשונים בעולם שעשה שימוש בטכנולוגיית לייזר לביצוע כירורגיה בתחום הפוריות וכן היסטרוסקופיה מורכבת ללא הרדמה. מדובר במיומנויות ייחודיות.

ד"ר חיימוביץ הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ברצלונה והתמחה בגינקולוגיה בבית החולים האוניברסיטאי Val D'Hebron בעיר זו. תפקידו האחרון מאז 2006 ועד שובו לישראל היה מנהל היחידה להיסטרוסקופיה בבית החולים האוניברסיטאי Del – Mar בברצלונה.

בטכנולוגיית לייזר מבוצע הליך ניתוחי של היסטרוסקופיה שבו מוחדר סיב אופטי לתוך הרחם. הוא מאפשר התבוננות על הרחם מבפנים לאבחון ולטיפול. בשיטה זאת מתבצעות היסטרוסקופיות מורכבות וביניהן הסרת שרירנים ברחם, ללא הרדמה. ב-2017 שימש ד"ר חיימוביץ כיו"ר הכינוס העולמי להיסטרוסקופיה והוא מתעתד למלא תפקיד זה שוב ב-2019.

"היסטרוסקופיה היא שיטת טיפול שכיחה כיום בנשים הסובלות מבעיות פוריות", הסביר ד"ר חיימוביץ. "מדובר במומים מולדים כמו מחיצה תוך רחמית, רחם בצורת T או ממצאים חריגים ברחם שעלולים לגרום להפלות חוזרות או לחוסר יכולת להרות, במצבים של שרירנים בגדלים משתנים, פוליפים חריגים ועוד. היתרון שבטיפול בלייזר הוא שמדובר בהליך קצר הנעשה ללא הרדמה. האישה מגיעה לאשפוז יום קצר או אפילו לביקור במרפאת חוץ ועוד באותו היום הבעיה שלה נפתרת.

"יש בישראל כמה בתי חולים המבצעים היסטרוסקופיה אבחנתית ניתוחית ללא הרדמה, אבל אנחנו מטפלים בבעיות תוך רחמיות ברמת סיבוך גבוהה יותר כמו הסרת מחיצות ושרירנים".

את השימוש בלייזר ביסס ד"ר חיימוביץ עוד בשנת 2007 בספרד ובמשך הזמן היה לאוטוריטה בינלאומית בנושא זה. הוא כתב כמה ספרי הדרכה ולימוד לרופאים בנושא וכיום, בעקבות הגעתו למרכז הרפואי הלל יפה, בית החולים הוא מוקד להדרכת רופאים מישראל וגם מחו"ל במסגרת  Fellowship בשיטה זאת ובעתיד מתכוון ד"ר חיימוביץ לפתוח בו מרכז הכשרה.

פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות, אמר עם כניסתו של ד"ר חיימוביץ לתפקידו ב"הלל יפה": "אני שמח על המינוי החדש המאפשר הרחבת סל השירותים הניתנים במערך הגינקולוגי בבית החולים".

נושאים קשורים:  המרכז הרפואי "הלל יפה",  היסטרוסקופיה,  חדשות,  מינוי
תגובות

הי. מה תעשו בבקשה עם קופות החולים וחברות הביטוח המטילות "חרם" על בתי חולים בשל "שיקולים כספיים" ולא מפנות להלל יפה ולאו דווקא למערך הגינוקולוגי. לפי הכתבה מזה יומיים אותה בעיה גם בפורייה! לגליל, רמב"ם..
קדמת הרפואה אך אין חולים מופנים!! לא תמוה דרך אגב!
מה בעצם מנהלי בתי חולים מייצרים?
עוד מומחמה משוטט כמו "סוקראטס" במסדרונות בית החולים.. ויש המון!! בדוק חתום!
עוד כסף למומחים "הכוכבים?" עוד שדה קליני למחקרים ומאמרי ראווה?
מה תעשו בבקשה?? תמשיכו להציע? למרות שאין ביקוש? נוסחה פשוטה שלומדים אותה שנה ראשונה במינהל מערכות בריאות!
או אוליי תקום אישיות שתלחם למען המטופלים ותשיג להם התחייבויות מפי האריות של מעסיקיה כדי לבסוף האחת הזו תשלם בפיטוריה!!?
או אוליי תמשיכו בישיבות הבלתי נגמרות שלכם בוכים רוע מזלכם "לאח הגדול", כועסים עליו כי מנסה "לחנך לתרבות ארגונית" להציב לכם אתם הרופאים גבולות! מחד, ומאידך פונים אליו עם עיניים שטופות בדמע אבודי עצות מול הגורמים המבטחים!!
עוד רעיון צץ לי ברגע זה! האם מינויים וטכנולוגיות מתקדמות וסטאט- אפ אכן שמות ובאמת את "המטופל במרכז?" או את "הכוכב הנולד ופיתוחיו במרכז?"
רבותיי אם אין ביקוש!! ככול הנראה ההיצע ישאר על המדפים.
תוהים אחר כך למה בתי חולים ממשלתיים על סף קריסה? לעניות דעתי התשובה זועקת על הקיר כי רותמים את העגלה לפני הסוס!
כי אוליי זה שאתה רופא מצטיין לא בטוח ובהכרח שאתה "רמי לוי הבא"
אנא אהבו את שדותיכם ואת מטופליכם אל תצפו שילחמו למענכם. תלחמו על הכנסותיכם בחוכמה שלא חלילה יפטרו אותכם!
אוהבת את מערכת הרפואה הציבורית בארץ!
נשבעת.. אוהבת!
סאאידה סדיק

אנונימי/ת
03.05.2018, 21:55

סדיק יקרה, טעות בידיך. יש ביקוש אדיר.מציעה שתתקשרי מחר תנסי לקבוע תור לשירות הזה. את ץגלי שיש נשים רבות לפניך ושהתורים תפוסים לשבועות מראש... איש מהרופאים/אחיות לא משוטט במסדרונות בחוסר מעש אלא ההפך. אם יש לך טענות כלפי קופת החולים שלך, עליך להפנות אותן אליה.

03.05.2018, 07:12

ברכות לד"ר חיימוביץ רופא אדיב מקצועי וחבר יקר, ברכות גם למחלקת נשים בבית חולים יפה בחדרה על המימוי. עלו והצליחו.

לאנונימית של 21:55
שמי הפרטי: סא אידה
אנא הבלוגים או התגובות אותן אני מנסחת הם לרב לגופו של עיניין ולא לגופו של אדם או בית חולים מסוים.
בוחנת מגמות מנקודת מבט אישית נתמכת על ניסיון קליני רב שנים.
לרפואה הציבורית מקום של כבוד בלבי!
עלו והצליחו כול אחד בתחומו למען המטופל/ת במרכז! תרתי משמע.
הלל יפה פנינה חבויה! לבי נטוי למרכז זה לעד!
לילה טוב
סאאידה/ סא- אידה