חדשות

כמעט מחצית מהאמריקנים לא פנו אשתקד לרופא גם כשהיו חולים או נפצעו

הסיבה: מחירי הטיפולים הרפואיים שממשיכים להוות משוכה גבוהה ובלתי עבירה ל-44% מהאמריקנים

עלויות רפואה בארה"ב (צילום: אילוסטרציה)
עלויות רפואה בארה"ב (צילום: אילוסטרציה)

כמעט מחצית מהאמריקנים – 44% לפי נתוני סקר ארצי חדש – ויתרו בשנה שעברה על ביקור אצל רופא, גם כאשר היו חולים או נפצעו. נתוני הסקר הוצגו לפני כשבועיים בכנס השנתי של החברה האמריקנית לחקר בעיות ההזדקנות שהיה בסן פרנסיסקו.

הסקר בוצע על ידי מכון West Health באוניברסיטת שיקגו. הדו"ח המציג ומנתח את הנתונים פורסם על רקע תחזיות של קובעי מדיניות וחברות ביטוח בריאות בארה"ב, הצופים זינוק משמעותי בפרמיות על ביטוחי בריאות שהאמריקנים ייאלצו לשלם בנוסף להוצאות כספיות אחרות שמתלוות ממילא לכל ביקור אצל רופא או הפניה לבדיקה. במיוחד ירגישו ב"חור" הגדול בכיסם עקב כך, אמריקנים שיש להם כיסוי ביטוחי אינדיבידואלי בהתאם לחוק "אובמה קר" (Affordable Care Act).

באמצע החודש שעבר חתם הנשיא טראמפ על חוק פדרלי בנושא תקציב ההוצאות על בריאות בסך של 1.3 טריליון דולר, אלא שהוא איננו כולל את הסכומים שנדרשים מבוטחים לשם חידוש תכניות הביטוחים שלהם.

מחירי הטיפולים הרפואיים ממשיכים להוות משוכה גבוהה ובלתי עבירה ל-40% מהאמריקנים. בסקר שהקיף יותר מ-1,300 בגירים והיווה מדגם מייצג של האוכלוסיה האמריקנית, ענו מבוטחים שעל פי הפוליסה צריכים לממן מכיסם הוצאות שונות כי הם "ויתרו או פסחו ב-12 החודשים האחרונים על בדיקה רפואית שהרופא שלהם המליץ עליה בגלל עלותה הגבוהה, הוצאה כספית שלא יכלו לעמוד בה". עוד 32% ממשתתפי הסקר ציינו כי "לא יכלו להרשות לעצמם לקנות מרשם או שנטלו כמות קטנה יותר של מנת התרופות שהרופא המליץ להם בגלל העלות".

בהודעה מיוחדת של המנהלת הרפואית של מכון West Health, ד"ר זיא אגא (Zia Aga) שליוותה את ממצאי הסקר נאמר כי "העלויות הגבוהות של טיפול רפואי הן כיום משבר עמוק בבריאות הציבור בארה"ב והוא משפיע על כל קבוצות הגיל. יותר ויותר אמריקנים דוחים או כלל אינם מגיעים לבדיקות רפואיות שהומלץ שיעברו או שמוותרים על טיפולים ותרופות שרופאים רשמו להם עקב מצבם הבריאותי".

ההוצאה הלאומית השנתית בארה"ב על בריאות מגיעה ליותר מ-3.3 טריליון דולר. נושא הטיפול הרפואי שב להיות אחד המרכזיים שמעסיק את הציבור האמריקני לקראת בחירות-האמצע לקונגרס ולמושלי מדינות שייערכו בנובמבר. סקר שקיים בתחילת חודש מרץ ארגון הבריאות Kaiser Health מצא כי עלויות טיפול רפואי הוא הנושא מספר אחת שמבוטחים ציינו כי יקבע בעת ההצבעה במי מן המועמדים יבחרו.

 

 

נושאים קשורים:  עלות טיפולים רפואיים,  חוק טיפול רפואי בר השגה (ACA) "אובמה קר",  טיפול רפואי בארה"ב,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
16.04.2018, 10:57

לעומת זאת, בישראל, מחצית מהחולים שפנו לרופא, לא היו חולים