פרופ' ציון חגי, יו"ר חטיבת רופאי בתי החולים בארגון הרופאים של שירותי בריאות כללית, המשמש עתה כסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, יהיה היו"ר הבא של הר"י. פרופ' חגי הוא המועמד היחיד לתפקיד מאחר שאיש מלבדו לא הגיש מועמדות. הוא יחליף בתפקיד את היו"ר הנוכחי, פרופ' ליאוניד אידלמן, מומחה ברפואת הרדמה מ"בילינסון" המסיים שתי תקופות כהונה.

בסוף חודש מאי הקרוב, במסגרת ועידת ההסתדרות הרפואית, לאחר שהוועדים השונים המאוגדים בהר"י הגיעו להסכמה ביניהם על מועמדותו של פרופ' חגי בלי התמודדות, הוא יוכרז רשמית כיו"ר הבא. בהסתדרות הרפואית חברים כיום יותר מ- 25 אלף רופאים.

פרופ' חגי משמש גם כמנהל יחידה במחלקת נשים ויולדות וכיו"ר ועדת ההתמחות בבית החולים קפלן. אחת המשימות העומדות לפניו, על  פי דיווח ב"דה מרקר", היא להוביל את הרופאים במאבקם על הסכם שכר חדש. ההסכם הנוכחי שנחתם ב-2011 צפוי להסתיים ב-2020.

פרופ' חגי ציון הוא בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א. מומחה למיילדות וגניקולוגיה, משנת 1986. התמחה בתחום רפואת האם והעובר באוניברסיטת ייל בארה"ב. כיהן כמנהל היחידה לסיבוכי הריון במרכז הרפואי קפלן, בשנים 1990- 1996. משנת 1996 שימש כמנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז הרפואי קפלן. במסגרת פעילותו בארץ, כיהן כיושב ראש החברה הישראלית לרפואת האם והעובר. בשנים האחרונות, כיהן כיושב ראש החברה הישראלית לניתוחים גניקולוגיים אנדוסקופיים.

יו"ר ההסתדרות הרפואית הנוכחי, פרופ' אידלמן, החליט שלא להתמודד בפעם השלישית על התפקיד, נמסר בדיווח. הוא ישלים שתי קדנציות שנמשכו שמונה שנים וחצי. לאחר בחירתו בפעם הראשונה שונה תקנון הר"י כך שכהונת היו"ר הוגבלה לשתי קדנציות בלבד.

הבחירות בהסתדרות הרפואית, ציין עוד "דה מרקר" בדיווחו, מתבצעות היום בשיטה ייצוגית סבוכה ולא בבחירה ישירה. "כתוצאה מכך, יש רוב כמעט מובטח לנציג של שירותי בריאות כללית, מה שמרתיע מועמדים שהם עובדי בתי החולים הממשלתיים להתמודד על ראשות הארגון. אבל בהסתדרות הרפואית יש גורמים המתכוונים לפעול לשינוי שיטת הבחירות בארגון ולמעבר לשיטת הבחירה האישית והישירה".