המשטרה חוקרת בחשאי יותר משנה חשד למעשי שחיתות של בכירים במשרד הבריאות, כך דווח בשבוע שעבר (ה') במהדורת החדשות של הערוצים 12 ו-13 בטלוויזיה.

חקירת המשטרה מתמקדת ב"חשד שגורמים שונים הצליחו תמורת תשלום של אלפי שקלים למתווכים, להיפגש עם בכירים במשרד הבריאות כדי לשכנע אותם לקדם את ענייניהם הנוגעים לתחומי המשרד".

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433, בליווי צמוד של פרקליט מפרקליטות המדינה. החקירה החלה בעקבות התחקיר של חיים ריבלין והתחקירנים עמרי מנשה ויולן כהן ששודרה במהדורת חדשות 2, שהראה כיצד לאחר שהעבירו למתווך מעטפות ובהן אלפי שקלים במזומן, הצליחו נציגים של חברה פיקטיבית העוסקת כביכול בייצור סיגריות אלקטרוניות, להיפגש עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו, ואחר כך גם עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, כאשר היה במעמד של שר הבריאות.

"הפגישות עסקו ברעיון כיצד לקדם מכירות של סיגריות אלקטרוניות. מי שארגן את הפגישות הללו עם ליצמן ועם בכירי משרדו היה מוטי בבצ'יק, עוזרו הבכיר של סגן השר וממקורביו הבולטים. הערכה היא שחקירת המשטרה גלשה גם לגורמים ולחברות אחרות, שעל פי החשד ניסו בדרך זו לקדם ענייניהם במשרד הבריאות", נמסר בדיווח.

בשעתו ליצמן טען בתוקף שלא ידע על תשלומים של אלפי שקלים שהועברו למתווכים כדי להיפגש איתו. לדבריו, "אני נפגש עם כל מי שרוצה להיפגש עימי".