מנהל בית החולים "הדסה" עין כרם, פרופ' יורם וייס, ויו"ר המרכז הלאומי להשתלות ומנכ"ל המרכז הרפואי "רמב"ם", פרופ' רפי ביאר, פנו למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כדי שיתערב ויעצור שידורה של הסדרה הדוקומנטרית "חוזרים לחיים" המשודרת בערוץ 10. הסדרה, בת ששה פרקים (חמישה כבר שודרו), מתעדת סיפורי השתלות מוצלחים שבוצעו וצולמו ב"בילינסון".

"דה מרקר", המדווח על כך הבוקר (ג'), מסר כי בפנייה למנכ"ל משרד הבריאות "הביעו השניים זעם על כך שהערוץ 'סגר' את התיעוד רק עם בית חולים אחד ולא מתעד סיפורים דומים מבתי חולים אחרים שבהם מבוצעות השתלות איברים".

בדיווח נמסר, כי פרופ' וייס דרש למנוע את המשך שידור התוכנית עד להוספה של שלושה ארבעה פרקים לסדרה שבהן ייכללו חולים שעברו השתלה בהדסה ובבתי חולים אחרים", פרופ' ביאר דרש לעצור את שידור התכנית "בצו בית משפט", לדבריו "לפני שייגרם נזק רב למערכת ולציבור".

"דה מרקר" ציין כי "בילינסון הוא בית החולים היחיד בישראל המבצע את כל סוגי השתלות האיברים, לרבות לב, ריאות, כבד וכליה. מרכזים נוספים בהם מתבצעות השתלות הם הדסה, איכילוב, שיבא, סורוקה ורמב"ם".

העיתון מסר כי "בילינסון" הבהיר כי לא שילם לערוץ 10 עבור התכנית ומשרד הבריאות לא תיקצב את הסדרה, אבל לאחר שעלתה לשידור מימן משרד הבריאות קמפיין לעידוד תרומת איברים בעלות של 200 אלף שקל.

פרופ' ביאר אמר לעיתון כי "הבעיה היא שאין איזון בסדרה. פעולת ההשתלה איננה של בית חולים אחד – מוסד אחד שולח תרומת איברים, השני משתיל. ערוץ 10 מציג רק את בילינסון באורח חד־צדדי ולדעתי זה איננו תקין".

בתשובה לשאלת כתבת "דה מרקר" רוני לינדר-גנץ "איזה נזק יכול להיגרם פה מלבד הנזק לאגו?" השיב פרופ' ביאר: "נזק לאגו זה דבר אחד והסטה של חולים למרכזים מסוימים זה דבר אחר. כשעושים תכנית טלוויזיה צריך רגישות ציבורית ורגישות למערכת".

פרופ' וייס אמר: "בתכנית כזאת, שמשרד הבריאות נותן לה גיבוי, צריך לתת ביטוי לכל בתי החולים. התכנית נותנת דגש חסר פרופורציה על בילינסון כמרכז השתלות, לעומת מרכזים אחרים שעושים לא פחות, ולא מתייחסים בכלל לתרומת איברים גם בבתי חולים אחרים".

תגובת משרד הבריאות :"המשרד אינו קובע את התכנים בתקשורת. משרד הבריאות לא יזם ולא תיקצב את הסדרה. זו הייתה יוזמה של ערוץ עשר. ההחלטה היכן ואת מי לצלם, התקבלה על-ידו". ערוץ 10 ובילינסון סירבו להגיב.