פרקליטות מחוז ת"א הודיעה אתמול (ד') לעורכי דינם של שלושה רופאים בכירים מ"איכילוב" כי נשקלת העמדתם לדין בגין לקיחת שוחד, בכפוף לשימוע. הרופאים הם פרופ' צביקה רם, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית; פרופ' שלומי קונסטנטיני, מנהל המחלקה לנוירו-כירורגיה ילדים וד"ר יוסי פז, מנתח לב בכיר.

על פי כתב החשדות, במהלך 2013-2011 או בסמוך לכך, התנו החשודים ביצוע ניתוחים בתיירי מרפא בקבלת סכומי כסף גדולים, הנאמדים בעשרות אלפי שקלים. התהליך נעשה באמצעות סוכני תיירות מרפא. על פי החשד, סכומי הכסף שקיבלו החשודים מהמטופלים באמצעות הסוכנים, נמסרו להם במזומן, במעטפות, במרפאותיהם הפרטיות ובין כתלי בית החולים או בהעברות בנקאיות או בצ'קים.

הרופאים הוזמנו להשמיע טענותיהם בהליך שימוע שיתקיים בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), ככל שיחפצו בכך.

בתכנית התחקירים "עובדה" בטלוויזיה ששודרה בדצמבר 2013 תועדו השלושה כשהם מבקשים מתחקירנית, שהציגה עצמה כסוכנת תיירות רפואית, תשלום של אלפי דולרים לכיסם עבור ניתוחים של תיירים רפואיים - מעבר לתשלום הרשמי לבית החולים שאמור היה לכסות גם את שכרם.

חקירת המשטרה החלה בינואר 2014 בעקבות התחקיר, אך במהלכה גילו החוקרים, כך על פי כתב החשדות, כי ב-2013-2009 אירעו לפחות 40 מקרים שונים שבהם "תיירי מרפא" הזקוקים לניתוח הגיעו אל הרופאים החשודים וביקשו שהניתוח יבוצע על ידם - והרופאים מצדם דרשו וקיבלו סכום כסף נפרד מעבר לעלות ה"רשמית" שעוברת דרך בית החולים.

במארס 2016 הודיעה המשטרה כי היא סבורה שהתגבשה תשתית ראייתית המאפשרת להעמיד לדין את שלושת הרופאים בביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.