חדשות

ארה"ב: ארגוני הרופאים מדווחים על מחסור חמור בפסיכיאטרים במדינה

לפי דיווח ב"פורבס", מומחים קושרים בין מחסור זה לבין חוסר הרווחיות של טיפול פסיכיאטרי ולשיעור גבוה של התאבדויות ולמקרי רצח המוני

המצב במחלקות טיפול נמרץ מחפיר ביחס לעולם
ניסיונות התאבדות (צילום: אילוסטרציה)

בארה"ב מתפתח מחסור חמור בפסיכיאטרים, כך עולה מנתונים חדשים שפורסמו בשבוע שעבר על ידי ארגוני הרופאים. במדינה, שאוכלוסייתה מונה מעל 325 מיליון בני אדם, יש כיום 28 אלף פסיכיאטרים, ו-60% מהם בני 55 ומעלה. הנתונים פורסמו על ידי המגזין הכלכלי "פורבס". המחסור בפסיכיאטרים מצטרף למחסור מתמשך ברופאי רפואה ראשונית - בעיקר רופאי משפחה ופנימאים.

לפי הדיווח, המחסור הובלט באחרונה בעקבות מקרי הטבח ההמוניים המזעזעים שהתרחשו בבית-ספר בפלורידה וקודם לכן במקומות ציבוריים אחרים בארה"ב, גם עלייה במקרי התאבדויות מוסברת בחלקה, דווח, על ידי מחסור ברופאים-מומחים בבריאות הנפש.

לפי הדיווח, למרות שיותר אנשים בארה"ב מופנים כיום לקבלת טיפולים נפשיים מסיבות שונות נוספות, אין עבורם מספיק רופאים-מומחים שיאבחנו את מצבם.

הדרישה לפסיכיאטרים בקהילה נעשית קריטית, ובאופק לא נראה פתרון כיצד למלא אחר הצורך הזה, ציין "פורבס" בדיווחו. בתי החולים ברחבי ארה"ב, וכן מוסדות שונים לטיפולים בתחום בריאות הנפש וגמילה מהתמכרויות, מתקשים למצוא רופאים שימלאו את התקנים.

הבעיה האקוטית ביותר נוגעת לטיפולים בתחום בריאות הנפש עבור מכורים למשככי כאבים, נמסר, שכרוך בין השאר בנטיות אובדניות. פרופ' דארל קירץ', מנהל התאגדות בתי הספר לרפואה בארה"ב, הכין בנושא זה דו"ח, שפורסם בחודש שעבר.

גם חברה העוסקת בגיוס רופאים-מומחים בתחומיהם השונים למשרות בבתי חולים פרסמה בנושא זה דו"ח שמדגים את קשייה למצוא רופאים מתאימים.

גם הכסף במערכת הרפואה הפרטית בארה"ב משחק תפקיד במחסור שנוצר. על פי הנתונים, לא קיימים קשיים לגייס קרדיולוגים או אורתופדים, מאחר שבתי החולים שמעסיקים אותם רואים בהם "מפתח לרווחיהם". טיפולים בתחום בריאות הנפש אינם נחשבים "רווחיים", בין השאר משום שהם ממושכים.

נושאים קשורים:  חדשות,  ארה"ב,  פסיכאטרים,  מחסור,  רצח המוני,  אמוק,  התאבדויות
תגובות