פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי "תל-אביב איכילוב" ולשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, מתח ביקורת על משרד הבריאות על שאיננו אוכף נהלים שנקבעו בהקשר למקצוע הרפואה האסתטית שאיננה כירורגית. "בתקופתי כמנכ"ל דאגתי לפזר את הערפל ונקבעו נהלים אולם לצערי משרד הבריאות לא אוכף כיום את הנהלים שנקבעו", אמר. גמזו התייחס לקרב המתחולל בין רופאי שיניים המבצעים טיפולים קוסמטיים לבין איגוד המנתחים הפלסטיים.

פרופ' גמזו הביע תמיכה בעמדת המנתחים הפלסטיים, ואמר בכנס שנערך בשבוע שעבר בהרצליה: "תפקיד הרגולטור לפזר את הערפל ובכך להגן על הציבור". בכך הביע פרופ' גמזו תמיכה בעמדת איגוד המנתחים הפלסטיים החבר בהר"י נגד "גורמים העוסקים בתחום הזה ואינם מומחים ובכך הם גורמים לפגיעה בבריאות הציבור".

בכנס העלה ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד טענות קשות על היעדר פעילות מצד משרד הבריאות כרגולטור בתחום הרפואה האסתטית שאיננה כירורגית. "המקצוע שלנו", אמר, "מורכב משלושה חלקים: כירורגיה משחזרת, רפואה אסתטית כירורגית ורפואה אסתטית שאיננה כירורגית.

"לצערנו מאז 2015 לא מפעיל הרגולטור את סמכותו ובכך גורם לכניסתם לתחום של של גורמים לא מקצועיים. בכל שבוע פונים לבתי החולים 10-5 אזרחים עם סיבוכים משמעותיים שעברו לאחר טיפול אסתטי. הגשנו עשרות תלונות בעניין. התחום הזה דורש מהרגולטור להתעורר ולקבוע את גבולות העיסוק ומבחן לקביעת רף ידע, למי שמעוניין לטפל באזרח".

באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית חברים כ-300 רופאים מומחים ומתמחים. הוא פועל לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים ומתעדכן בחידושים במטרה ליישמם בארץ. לאיגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

בעבר יצא הארגון בחריפות נגד רופאי שיניים המבצעים טיפולים קוסמטיים, ביניהם הזרקות בוטוקס וחומרים אחרים.