מחקרים

גילויים חדשים לגבי המעורבות של IL-31 בפתוגנזה של דלקת עור אטופית

החוקרים הבהירו את תפקידם של BNP ו-IL-31 בדלקת עור אטופית במודלים אנושיים ועכבריים. על פי ממצאיהם, עיכוב תפקודי BNP פריפרי יכול לשמש טיפול חדשני במחלה זו ולהפחית את התגובה הדלקתית ואת הגירוד שנובע ממנה

אטופיק דרמטיטיס (צילום: אילוסטרציה)
אטופיק דרמטיטיס (צילום: אילוסטרציה)

אינטרלויקין 31 (IL-31) שמשוחרר על ידי תאי T Helper מסוג 2 הוא מתווך קריטי לדלקת עור אטופית (Atopic Dermatitis-AD), מחלת עור שכיחה ומתישה. Natriuretic Peptideי(BNP) שמופק מתאי מוח תואר כמתווך גירוד מרכזי. חשיבות BNP בגרד פריפיאלי והקשר שלו ל-IL-31 בציר הניורו-אימוני של העור נותר לא ברור.

מחקר זה בדק את פעילות ה-BNP במערכת התחושה בעור בגירוד שהושרה על ידי IL-31 ותקשורת ניורו-אפידרמלית ב-AD.

החוקרים עשו שימוש בהדמיית Ca2+, אימונוהיסטוכימיה, PCR כמותי בזמן אמת, נוקאאוט גנטי, מערכי ציטוקין/פוספורוקינאז, תבחין אנזים אימוני ואינהיביציה פרמקולוגית על מנת לבדוק את הבסיס התאי לגירוי שמושרה על ידי IL-31 ושמקושר ל-BNP בניורוני DRGי(Dorsal Root Ganglion) אנושיים ובתאי עור. בדיקות דומות בוצעו גם על מודלים עכבריים עם תכונות דומות ל-AD, תאי עור אנושיים עם AD ונבדקים בריאים.

Staquis
Pfizer
RX
Not covered by the Health basket
Staquis

OINT.: 2.5, 30, 60, 100 g. Should be applied twice dly. to affected areas. The drug is for topical use only and not for ophthalm., oral, or intravag. use. Topical tmt. of mild- moder. atopic dermatit. in pts. 2 yrs. of age and older. C/I: Hypersens.

בתאי DRG אנושיים, החוקרים איששו את הביטוי של OSMRβ ושל קולטן IL-31 מסוג A בקבוצה קטנה של תאי עצב. בנוסף, IL-31 הפעיל 50%~ מהניורונים שהגיבו לאנדותלין-1 שמחציתם הגיבו גם להיסטמין. ב-DRG עכבריים, IL-31 הגביר את ביטוי Nppb והשרה שחרור BNP שקשור ל-SNARE. בעכברי Grh3PAR2/2, אבק ביתי השרה תגובה קשה הדומה ל-AD ושנמצאה כקשורה לשפעול Nppb.

עכברים עם נגעי IL-31Tg הפגינו גם הם תעתוק מוגבר של Nppb בתאי DRG ובעור; בהתאם, BNP בעור היה מוגבר. חשוב לציין שביטוי של BNP והרצפטור שלו הוגברו שניהם בעור של חולה AD אנושי. בתאי עור אנושיים, BNP השרה פנוטיפ מעודד דלקת וגירוד.

החוקרים הראו, בפעם הראשונה, ש-BNP מעורב ב-AD וש-IL-31 מבקר את פעילות ה-BNP גם בתאי DRG וגם בעור. IL-31 מגביר את שחרור ה-BNP ואת יצירתו ומנצח על שחרור ציטוקינים וכימוקינים מתאי העור כך שהוא מתאם את מסלולי האיתות שמעורבים בגירוד. עיכוב תפקודי BNP פריפריאלי יכול להוות אסטרטגיית טיפול חדשנית עבור AD ועבור מצבים פרווריטיים.

מקור: 

Meng, J. et al. (2017) The Journal of Allergy and Clinical Immunology. 0 (0)

נושאים קשורים:  מחקרים,  אטופיק דרמטיטיס,  Atopic Dermatitis,  BNP,  IL-31,  כימוקינים,  ציטוקינים,  גירוד,  ניורונים,  DRG,  דלקת עור אטופית
תגובות