חדשות

ביקורת על פינוי חדרי אשפוז וחדרי משפחה ב"הדסה" עין כרם לטובת האדמו"ר מגור

לפי דיווחים בכלי התקשורת, שלושה חדרים במחלקה לכירורגיה של כלי דם ב"הדסה" עין כרם פונו במיוחד עבור האדמו"ר מגור, הרב יעקב אלתר, מנהיג החסידות אליה שייך סגן שר הבריאות יעקב ליצמן; רופא ל"הארץ": "ליצמן עושה בתקופה זו בהדסה כבשלו... בקשות ממנו הן פרקטיקה מקובלת"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין (צילום: "הדסה")

בבית החולים "הדסה" עין כרם פונו במיוחד שלושה חדרים במחלקה לכירורגיה של כלי דם עבור האדמו"ר מגור, הרב יעקב אלתר, ופמלייתו; כך דווח אמש בחדשות 10 בטלוויזיה.

לפי הדיווח, החולים פונו משלושה חדרי אשפוז ואחד מהם הועבר לאשפוז במסדרון. בנוסף, חדר המשפחות של המחלקה בה אושפז האדמו"ר נסגר ולאדמו"ר הוצמדו רופא ואח. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, חסיד גור, נכח במקום בעת פינוי החדרים.

גם עיתון "הארץ" דיווח הבוקר על הפרשה, ומסר כי בעת פינוי החדרים לפחות 30 חולים המתינו בחדר מיון למיטה במחלקות אשפוז. העיתון מסר כי "מקורות בבית החולים" סיפרו שליצמן עצמו בחר את החדרים שפונו לאדמו"ר, וזכה לשיתוף פעולה מלא ממנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין. המשנה למנכ"ל, אורן לוי, פיקח על הקצאת החדרים. לשכת סגן השר ליצמן סירבה להגיב.

עוד מדווח העיתון, כי רופאים ואנשי צוות ב"הדסה" לא הופתעו מהאירועים. מקור אחד המצוטט בדיווח אמר: "ליצמן עושה בתקופה זו בהדסה כבשלו, בגיבוי פרופ' רוטשטיין. בקשות מאנשיו של ליצמן לקראת טיפולים למקורביהם הם פרקטיקה מוכרת".

רופא אחר סיפר לעיתון: "אני מקבל כל שבוע-שבועיים טלפון מאנשיו של ליצמן 'לטפל' בחולה כזה או אחר ממקורביו שמאושפז". רופאה סיפרה: "קיבלתי פניות רבות מאנשי חסידות גור, אליה משתייך ליצמן". מקור בכיר בבית החולים אמר, כך מדווח: "ליצמן פונה כל הזמן. לא רק ישירות לרופאים או למנהלי מחלקות, לפעמים הדבר נעשה דרך פרופ' יורם וייס (המנהל הרפואי של הדסה), שפונה לאחיות כדי שידאגו לחולה זה או אחר". בדיווח לא הובאה תגובת פרופ' וייס.

"הארץ" מדווח גם, כי מקור בבית החולים מתח ביקורת על הקצאת החדרים לאדמו"ר ופמלייתו. "יש אצלנו עתה חולים הממתינים במיון שלושה ימים ואף יותר למיטה באחת המחלקות", ציין.

עם זאת, מקור בחסידות גור אמר לעיתון: "האדמו"ר אושפז בבית החולים וקיבל יחס מיוחד בדומה לכל אישיות רמת מעלה. חדר אחד בלבד הוקצה לאדמו"ר. ליצמן אכן נכח במקום. אף חולה לא פונה למסדרון. אשפוז האדמו"ר לא פגע בשירות הרפואי לאף חולה".

סגן השר ליצמן הוא נציגו הבכיר של האדמו"ר במערכת הפוליטית. בנובמבר הורה לו האדמו"ר להתפטר מתפקיד שר הבריאות בשל המחלוקת על עבודות ברכבת בשבת. הוא מונה בעקבות זאת לסגן שר הבריאות, במעמד של שר.

תגובת "הדסה" המצוטטת בדיווח: "הדסה שומרת על זכות הפרטיות המלאה של מטופליה. הטיפולים הרפואיים הניתנים לכל החולים הם מהמתקדמים בעולם מבחינת טכנולוגית ואיכותית. הנהלת הדסה מאושרת שהיא יכולה לספק למטופלים איכות אשפוז ברמה גבוהה במגדל האשפוז החדש ומתפללת שיינתן לה האישור לשפץ גם את בניין האשפוז הישן, ואז התנאים לכלל החולים ובכל המחלקות יהיו מהטובים ביותר בארץ".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  אשפוז,  האדמו"ר מגור,  ביקורת
תגובות
 
אנונימי/ת
28.02.2018, 10:13

ומישהו מופתע?

אנונימי/ת
28.02.2018, 17:18

חזירות מיותרת. חדר אחד לחרדי הזה לא מספיק? מתפלא שחולים הסכימו לפינויים למסדרון בלי התנגדות.

אנונימי/ת
28.02.2018, 19:08

באמת הפתעה גדולה. איפה מנהלי בתי החולים שיקומו ויספרו על הטלפונים שקיבלו מליצמן בשביל לסדר לאיזה רב בן 100 עם פרוגנוזה אפס מקום בטיפול נמרץ?

28.02.2018, 19:25

בכל בית חולים זה קורה לצערינו הרב
זו שחיתות לשמה וחבל שיש יהודים דרגה א ויש דרגה ב
אסור שזה ימשיך מישהו משוגע צריך לשים לזה סוף
פורים שמח

אנונימי/ת
28.02.2018, 19:46

אם הרופאים יחדלו לחלוטין מפרוטקציות של פוליטיקאים ויתנו רפואה ציבורית שיוויונית לכולם יהיה לפולישטוקים סיבה לשפר את הרפואה הציבורית

אנונימי/ת
28.02.2018, 20:36

אסור לליצמן לכהן כשר בריאות
דואג למקורביו בצורה שערוריתית

אנונימי/ת
28.02.2018, 20:45

איזו בושה! איזו איפה ואיפה. כאילו אדם אחד חשוב מהשני.חסרי מוסר. ועוד ההגנה שלהם היא שכך יעשה לכל רם מעלה... מהפח אל הפחת.אפילו לא מבינים כמה זה לא מוסרי ומביש. מה זה רם מעלה?? מדוע ניצול שואה ערירי , מעלתו פחותה בעיניהם מרב? ומדוע הם לא עומדים לדין על אפליה פסולה? מעורר בחילה של ממש

אנונימי/ת
28.02.2018, 20:47

כל יעשה לאיש אשר העסקן חפץ בייקרו. כמה מתאים לפורים. רק שזה עצוב ולא מבדח.

אנונימי/ת
28.02.2018, 21:14

צדיק ורע לנו

אנונימי/ת
28.02.2018, 21:39

רוטשטיין פרע את חובו לליצמן ש"ניצח" את הילדים האומללים ממחלקת אונקולוגיה .

אנונימי/ת
28.02.2018, 23:40

זה ציפי דולפין רופאה
אתמול קרובת משפחה בת 92 המתינה בחדר מיון בתל השומר 10 שעות עד שהתקבלה לאישפוש במחלקה כי לא היה מקום .סבלה מבצקת ראות ולא איפשרו לה לרדת לשירותים.לציין זו אישה בריאה קוגניטיבית והולכת בלי עזרה עצמאית .כיוון שלא איפשרו למשפחה לשים סיר שמו לה טיטול .
אבל לרב מכובד מפנים שלושה חדרים
תגידו זה צודק .זה לא בושה .אני מתביישת שזה הטיפול שהמערכת נותנת לעם לאנשים. את היחס הזה למה למה

אנונימי/ת
01.03.2018, 00:37

אכן סקנדל! כעת מסתבר מדוע לחץ השר (אז!...) ליצמן למנות את פרופ' רוטשטיין למנהל "הדסה" - מסתבר ש "יד רוחצת יד" - והפרופסור מעניק שירותים מיוחדים לחרדים מאדמו"רות גור - הגוף החרדי האנטי-ציוני שמתנכר למדינת ישראל ולא תורם לה הרבה מבחינה כלכלית. העיקר שיש להם פרוטקציה ב"הדסה" ובוודאי בעוד בתי חולים מקושרים. בושה!

אנונימי/ת
01.03.2018, 08:16

היתה תורמת קצת לבית החולים ועוד כמה מעטפות קטנות למי שצריך והופ - מתאשפזת. הבעיה היא שהעדיפה טיטול במיון ורק לא לשלם. החרדים משתמשים בכח הפוליטי שלהם. הקשישים מעדיפים לא להשתמש בכח שלהם שזה כסף ורכוש שרובם צברו (דירות מושכרות בתל אביב). צריך לשפר את ההסברה בקרב הקשישים ומשפחותיהם. או שישלמו או שיקחו לקבר את הכסף יחד עם הטיטול.

אנונימי/ת
01.03.2018, 08:22

הלו! תגובתך מבישה

אנונימי/ת
01.03.2018, 09:12

התגובה נכונה ומדוייקת. מה שמביש זה איך שדברים מתנהלים. מכל מקום, אהבתי את התמימות.

אנונימי/ת
02.03.2018, 01:21

ציפי, חשוב מאוד שקרובתך תשמור על עצמאות תפקודית ותמשיך ללכת לשירותים כבימים ימימה. בגיל הזה, כמה ימים של ריתוק למיטה בבית חולים עם סיר או טיטול עלולים לגרום להדרדרות תפקודית משמעותית בלי קשר למצב הרפואי שבגינו היא אושפזה.

כמובן שלא צריך לזלזל בסכנת הנפילה, אבל צריך כוח עזר שיתמוך בה וילווה אותה לשירותים ואפילו ישהה איתה בתוך התא, ואם בית החולים לא מסוגל לספק את זה אז צריך שאחד מבני המשפחה יעשה זאת ואם לא אז צריך לשכור כוח עזר חיצוני שיעשה זאת.

ולא רק שירותים, חשוב שהיא תשתמש ברגליים כמה שיותר ולא תיתקע במיטה כל היום, שתעשה כמה סיבובים בפרוזדור כל יום (עם ליווי צמוד כמובן), ותשב על הכיסא ליד המיטה כמה שיותר במהלך היום. במיוחד כשמדובר בבצקת ריאתית שמחמירה בעת ריתוק למיטה.

01.03.2018, 07:32

בתור אחד שעבד עד לאחרונה בהדסה זה לא מפתיע בכלל. בתור מתמחה לעיתים קרובות הייתי מקבל ״בקשות מיוחדות ״ מהרופאים הבכירים לגבי אח״מ זה או אחר. והבעיה כאן היא לא ליצמן ולא המגזר החרדי בכלל - אני איש חילוני לגמרי, ודברים דומים קרו וקורים גם לגבי פרוטקציונרים מכל מיני מגזרים. תלוי מי פרש עליו כנפי החסות (הבת של.. , החבר של .. וכו׳). ואני בטוח שאם מחפשים היטב בבתי חולים אחרים (אולי חוץ מיוספטל באילת)- תמצאו דברים זהים. ככה זה כאן

אנונימי/ת
01.03.2018, 08:21

חינוך טוב מתחיל כבר מההתמחות. אפילו לפני. אתה צריך להודות להדסה שלימדו אותך איך דברים עובדים ועל איזה צד של הלחם מרוחה החמאה. יכולות הלימוד והחינוך של רוטשטיין הביאו לו את תואר הפרופ׳.

אנונימי/ת
01.03.2018, 07:34

מרן אדמור הקדוש מגור מחזק בתפילותיו את עם ישראל ושומר על חיילי צה"ל הקדושים מכל רע.עבורו הייתי מפנה מחלקה שלמה ומקים בית כנסת מיוחד כדי שיזכה להנהיג את עם ישראל מכתלי ביה"ח.עלינו כרופאים להתפלל להחלמתו ושיזכה לחזור בשושן פורים לביתו ולהפסיק לתת לסמולנים אוכלי טריפות ושרצים להעליב אץ קדושתו.דר רוטשטיין הי"ו הוא שליח הקב"ה לסייע לקדושת אדמו"ר שליט"א

אנונימי/ת
01.03.2018, 08:28

זכות גדולה נפלה בידיי הדסה ורוטשטיין, לכן צרי העין מלינים ומבקרים. נתפלל שנזכה כולנו לזכות כזו ולהיות שליחים טובים, אמן ואמן.

אנונימי/ת
01.03.2018, 10:07

זה לא רק בהדסה.. כל חרדי שני מזכיר את ״ליצמן״ כדרך לקיצור תהליכים או איום... לא ראית את זה אצל גרמן!

אנונימי/ת
01.03.2018, 10:09

כנראה השיא של החזירות עוד לא נכבש אנחנו עם נכה שנכנע לגחמות של עוכרי ישראל ומחריביו שום דבר לא מספיק לערפדים השחורים שמוצצים את דמינו

אנונימי/ת
01.03.2018, 10:23

סיפור אמיתי: חברה פנתה למיון בביח גדול במרכז הארץ. לאחר 12 שעות התקשרה אלי להתלונן על הרפואה הציבורית. נזפתי בה - מי היא חושבת שהיא? ראש הממשלה או מינימום שרה??? שלחתי אותה לבית החולים שם אני עובדת. כמה טלפונים וקבלה שרות נהדר. אפשר לעצום עיניים ולדמיין שאת בללה לנד או פשוט להבין איך דברים עובדים...

אנונימי/ת
01.03.2018, 11:44

כשערפאת הגיע לטיפול בבני ציון סגרו בשבילו את חיפה ואת הבית חולים

אנונימי/ת
01.03.2018, 17:49

יחס VIP מגיע רק למטופלים שהם רופאים או צוות סיעודי בלבד ולא לכל " עבד כי ימלוך".

אנונימי/ת
02.03.2018, 01:33

זה בדיוק שורש הבעיה. יחס מיוחד זה מדרון חלקלק, ברגע שמתחילים עם פרסונל זה לא נגמר.

או שכולם מקבלים בדיוק אותו יחס, או שכל אחד יקבל יחס שונה בהתאם לדירוג משוקלל של ידוענותו, עושרו וקשריו.

רוטשטיין מוכיח חוסר ידע תהומי. כדי ששר יזדקק לשמירה זאת צריכה להיות החלטת משטרה או שרותים מיוחדים. כדי ששר או חבר כנסת יקבל אישור לצקלקה צריכה להיות החלטה בכנסת או ברשויות המדינה.
רב, ככול שמכובד אינו זכאי לכול הטבות כמו שמירה או ליוי או צקלקה. לכן כול מה שמקבל אינו חוקי.
שימוש בכספי ציבור למטרת קידום מקורבים היא עברה, יתכן פלילית. הוצאת חולים מחדרים וזריקת המזון שלהם היא פעולת ביריונות. מתן רופא אישי והשארת עשרות חולים במיון ללא בדיקה גם היא אינה עומדת בתנאי האתיקה וחבל שהר"י, לישכת האתיקה, מבקר משרד הבריאות ומבקר המדינה אינם מתייחסים ואינם עושים בדק בית. ואולי יבדקו גם מה עלה בגורל הילדים חולי הסרטן בהדסה, והמנחת הפרטי בתל השומר, ותחנת הדלק שם, והמלונית והקניון. האם להם היה רישיון בניה ואישור הפעלה ואם לא מי שהוא צריך.לתת את הדין.
ולכול האנונימים שמספרים על פניות מקורבים או משרד הבריאות לשם קיצור תורים- תפסיקו להסתתר. תנו שמות הפונים ומועדים כדי שמבקר המדינה יוכל להתיחס ולבדוק. זאת הצעתי לכולם. מי שיודע על פניה לקיצור תורים ע"ח עם ישראל שיפנה וידווח.ההסתתרות הופכת את כולנו למשתתפי פעולה.

אנונימי/ת
04.03.2018, 01:31

רק רגע ד"ר אייליג. אם אני מבין נכונה את דבריך, אתה בעצם מצהיר כאן שבכל עשרות שנותיך בסורוקה מעולם לא נתקלת בפניות לשם קיצור תורים, שכן אחרת, לדבריך, היית פונה מיד למבקר המדינה ומעביר לו את הפרטים. כולנו יודעים שמבקר המדינה עד היום מעולם לא פרסם שום דו"ח בנושא מה שאומר שאו שלא העברת לו פרטים כי לא נתקלת מעולם במקרה כזה, או שהעברת את הפרטים אבל משרד מבקר המדינה טייח את הפרשה ואז קשה להבין מדוע אתה שולח אותנו להתלונן אצל גורם שידוע לך שהוא מטייח תלונות בנושא.

מעשה נבלה נוסף של סגן שר עם סמכויות שר., שאסור שימשיך להיות בראש הפירמידה של מע' הבריאות.
אני תקווה שיבוא היום בה יסולק "פריץ" זה, המתייחס למערכת הבריאות כאילו הייתה אחוזתו הפרטית...
פרופ' תיאו דב גולן.

לפני המון שנים ניסו פעם אחת לקדם דרכי תור למכובד. זה נגמר בסקנדל והמכובד לא קודם. נכון שמנהל ביה"ח מאוד לא אהב אותי אבל הייתי רגיל. היה גם מקרה שמנהל בי"ח נתן הוראה שאין לאשפז תושבי עזה ללא אישורו
הגיע אישה אחרי לידה ומנהל היה"ח לא אישר את אישפוז. אני סירבתי לחתום על מכתב שחרור. מנהל בי"ח הגיע לבי"ח באמצע הלילה, צרח עלי, בדק את האישה ואישפז אותה. מעבר לזאת אינני זוכר בעיות של קידום מקורבים שפנו אלי. האמת היא שגם הייתי הרבה שנים יו"ר הועד בסורוקה כך שלא חששתי.
כתבתי שצריך להודיע למבקר המדינה, מבקר קופ"ח, אולי מבקר משרד הבריאות. לא אמרתי שחייבים להזדהות. אבל חייבים להעביר פרטים על קידום מקורבים. היום אין בדיקות כי אין תלונות, נסו להעביר פרטים ונראה מה יקרה. והאמת שכול כתב בריאות ישמח לברר פרטים על מקורבים שקודמו גם ללא פרטי המתלונן. נסו ותראו

אנונימי/ת
07.03.2018, 15:01

אני לא ממערכת הבריאות, אך כאישה אני מבינה את הפחד לחשוף בריונים, לכן היום יש ערוצי התקשרות אנונימיים של אימיילים אדומים לכל פורטל חדשות, שבהם אפשר למסור את מלוא הפרטים והעיתונות תבצע תחקיר בעניין.
דואר אדום ynet
http://redmailynet.yit.co.il/
המייל האדום חדשות 2
https://www.facebook.com/NewsChannelIL/app/377189045759998/
(אפשר למצוא רבים נוספים דרך מנוע חיפוש גוגל)
אבל ככל שיותר עובדי ציבור יתאחדו ולא יפחדו לחשוף את הבריונים ולהגיש תלונות, כך ייטב לכולנו, מכיוון שכל רשות מחויבת לטפל בכל פנייה ותלונה שהוגשה. ואם לא תטופל, תהיה אסמכתא לכך ויהיה אפשר לחקור זאת בעתיד. (מלבד זאת, ככל הידוע לי, בעלי תפקיד ציבורי, נושאים באחריות אישית ומחויבים לדווח. אפשר לבדוק זאת משפטית, ולפרסם בקרב עובדי מערכת הבריאות).
צריך לזכור שבחברה בריאה ומתוקנת, הבריונים הם אלו שצריכים להתבייש ולפחד, הם המיעוט הדורסני, לעומת רוב האזרחים שומרי החוק והסדר. ולכן כדאי להציף את המודעות לנושא, להתאחד ולגבות זה את זה.
אך אם לא יוגשו תלונות, יוכלו כל הגורמים להסתתר מאחורי אמתלת "לא ידעתי"...