חדשות

ד"ר ענת אנגל נבחרה לתפקיד מנהלת המרכז הרפואי "וולפסון" בחולון

"וולפסון יקבל מנהלת מסורה וערכית שתוביל את המוסד קדימה ולמעלה. אני מאחל לה המון הצלחה", אמר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אחרי ההודעה היום על בחירתה של אנגל על ידי ועדה של נציבות שירות המדינה; אנגל כיהנה עד כה כסגנית מנהלת המרכז הרפואי "אסף הרופא"

בית החולים "וולפסון" בחולון (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים וולפסון בחולון. צילום: ויקיפדיה

ד״ר ענת אנגל נבחרה היום (א') למנהלת בית החולים הממשלתי "וולפסון" בחולון. הליך המכרז היה ארוך מהרגיל והוועדה שבחרה בד"ר אנגל קיימה את ישיבתה המכרעת במשרד הבריאות.

משרד הבריאות פרסם הודעה רשמית על מינויה של ד"ר אנגל וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן בירך על מינויה: "אני סמוך ובטוח שתוביל את הצוות הרפואי ותנהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. אני מאחל לה את ברכת הדרך.״

לברכות הצטרף גם משה בר סימן טוב מנכ"ל המשרד, שאמר: ״לאחר תהליך ארוך וממושך הסתיים מכרז משמעותי במשרד הבריאות ובית החולים וולפסון יקבל מנהלת מסורה וערכית שתוביל את המוסד קדימה ולמעלה. אני מאחל לה המון הצלחה, לה ולצוות המסור של בית החולים וולפסון שציפה למינוי ראוי – וציפייה זו אכן התממשה".

ד"ר ענת אנגל (צילום: פרטי)

ד״ר ענת אנגל היא בת 45, נשואה+2, מומחית ברפואה פנימית ובמנהל רפואי. בחמש וחצי השנים האחרונות שימשה כסגנית מנהלת המרכז הרפואי אסף הרופא, אחראית על כל המחלקות המנתחות, על חטיבת המיילדות והגניקולוגיה, על תחום החינוך הרפואי וסימולציה, על הטיפול הפליאטיבי והטיפול בכאב.

ד"ר אנגל מובילה גם את פרויקט יהלום לקידום חוקרים צעירים ומצטיינים וקבוצות למניעת שחיקה בקרב הסגל.

בנוסף, היא חברת סגל בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, מרצה ומרכזת את הקורס למדיניות בריאות בעולם בבית הספר לבריאות הציבור, מלמדת מקצוענות ותקשורת בחוג לחינוך רפואי. במסגרת תפקידיה הובילה שינויים רבים באסף הרופא, הגדילה את יעילות העבודה בחדר הניתוח, פיתחה תהליכים לשמירה על רצף טיפולי ושיפרה את עבודת הצוות הרב-מקצועי במרכז הרפואי.

עם היבחרה מסרה ד״ר ענת אנגל את ההודעה הבאה: ״ניהול בית החולים וולפסון מהווה עבורי אתגר גדול. אני שמחה על האמון וההזדמנות שנתנו לי. בכוונתי להוביל את המרכז הרפואי וולפסון להיות מרכז רפואי השואף למצוינות רפואית, יציבות כלכלית ובד בבד שם את מטופליו במרכז".

ד"ר אנגל הודתה לסגן השר ולהנהלת המשרד "על האמון וההזדמנות לקחת חלק בהובלת מערכת הבריאות הישראלית".

המרכז רפואי וולפסון נוהל עד כה זמנית ובידי מ"מ מנכ"ל, ד"ר זהבית זיו-נר, שהייתה סגניתו של המנכ"ל הקבוע הקודם, ד"ר יצחק ברלוביץ, שפרש לגמלאות אבל הוחזר לתפקיד לתקופה קצרה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי וולפסון,  ד"ר ענת אנגל,  מינויים,  ניהול,  פרויקט יהלום,  המרכז הרפואי "אסף הרופא"
תגובות

הכירורגיה כללית באסף הרופא וכירורגיה כלי דם נהרסו לגמרי בהצלחה לוולפסון

27.02.2018, 00:13

מאחל לד"ר אנגל הצלחה בתפקידה כמנהל המרכז הרפואי וולפסון, בו עבדתי שנים רבות. אני מקווה שתקדם את בית החולים ותשנה את תדמיתו בעיני ציבור הנזקקים - תדמית שברוב המקרים לא מוצדקת, אבל יש לעשות הכל לשיפורה.

אנונימי/ת
27.02.2018, 12:27

הוא באמת נראה בית חולים לנזקקים , רופאים מדהימים בחלקם המקום נורא