חדשות

בשבוע הבא: חדר מיון חדש ייפתח במרכז הרפואי "ברזילי" באשקלון

שטחו של חדר המיון החדש הוא למעלה מ-4,000 מ"ר ויש בו כ-70 עמדות טיפול, לעומת פחות מרבע מזה בחדר המיון הקיים; באוקטובר ייפתח בניין כירורגי חדש בהשקעה של 430 מיליון שקל

חדר מיון. צילום: אילוסטרציה

במרכז הרפואי ממשלתי "ברזילי" באשקלון ייפתח בשבוע הבא חדר מיון חדש, ובהמשך 2018 צפוי להיחנך גם הבניין הכירורגי, שבנייתו החלה ב- 2010. שטח בית החולים יגדל כך בכ-60%.

עלות הקמת הבניין הכירורגי החדש עומדת על 560 מיליון שקלים, משרד הבריאות והאוצר מימנו 400 מיליון שקל מתוך הסכום הזה. יש בו שבע קומות, מבנה מוגן לאשפוז, חדר מיון כללי, חדר טראומה, מחלקת מיון ילדים, מכוני דימות ורנטגן, 10 חדרי ניתוח, יחידת טיפול נמרץ ילדים ומחלקות כירורגיות חדשות.

הקומה התחתונה של המבנה החדש מיועדת לבית חולים לשעת חירום, והיא מתפרשת על שטח של 5,800 מ"ר, ובו 14 אולמות המיועדים לקלוט מחלקות שונות במקרה שיהיה צורך להפעילן.

בית החולים מסר כי המחלקה לרפואה דחופה נחשבת כיום לאחת העמוסות ביותר בישראל. על שטח קטן של 963 מ"ר בלבד יש 22 עמדות/אלונקות. ב 2017 טופלו בחדר המיון 116 אלף איש. שטחו של חדר המיון החדש הוא למעלה מ-4,000 מ"ר ויש בו כ-70 עמדות טיפול.

לדברי בית החולים, הוא צויד במיטב הטכנולוגיה והמכשור הרפואי המתקדם שקיימים עתה בישראל.

בדיווח ב-Ynet על תוכניות החידוש והבנייה של בית החולים נמסר, כי כיום קיימים ב"ברזילי" רק 7 חדרי ניתוח, ששניים מהם ממוגנים. מתחם חדר הניתוח נפרס על שטח של 1,500 מ"ר. החדר הגדול ביותר הוא בשטח 35 מ"ר. חדרי הקבלה וההתאוששות קטנים ואינם עומדים בדרישות התקן של משרד הבריאות.

במבנה החדש, שנועד לניתוחים, יהיו על שטח של 3730 מ"ר עשרה חדרי ניתוח משוכללים. שטחו של החדר הקטן ביותר 58 מ"ר. פתיחת הבניין צפויה להתקיים באוקטובר. הפרויקט מבוצע על ידי חברת ברסלעויר הישראלית, בשותפות עם SHD מאיטליה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "ברזילי",  חדר מיון,  חנוכה,  בניין כירורגי,  בנייה,  שטח
תגובות
אנונימי/ת
15.02.2018, 17:22

ברכות לברזילי ובמיוחד למנהל המיון החדש- ד"ר יונתן ריק!
מגיע לחצי מיליון תושבי הדרום וישובים הגובלים ברצועת עזה- מגיעים שירותי רפואה דחופה ברמה הגבוהה ביותר