שנתיים אחרי שפרופ' זאב רוטשטיין מונה למנכ"ל המרכז הרפואי "הדסה" בירושלים כדי לשקמו ולבצע את תכנית ההבראה שנקבעה לו, מציג בית החולים תוצאות כספיות מעודדות; כך מדווח הבוקר (ד') העיתון "דה מרקר". במסגרת תכנית ההבראה התחייבה המדינה להזרים להדסה 1.5 מיליארד שקל במשך שנים אחדות, כדי למנוע את קריסתו.

בדיווח נמסר, כי על-פי נתוני "הדסה", חלה בו התייצבות פיננסית ופרופ' רוטשטיין אף אמר כי 2017 הייתה "שנה מצוינת" למרכז הרפואי הירושלמי. "הפעילות הרפואית חזרה להיות מלאה", לדבריו, ועל-פי הנתונים שנמסרו לעיתון ב–2017 נרשמה עלייה בסך 237 מיליון שקל בהכנסות "הדסה" משירותים רפואיים (לא כולל שר"פ) - עלייה של 11% בפעילות לעומת 2015, השנה שבה החל תהליך ההבראה.

בסוף 2017 הסתכמה יתרת המזומנים בקופת "הדסה" ב-84 מיליון שקל, לעומת גירעון של 7 מיליון שקל ערב הסכם ההבראה. בפרוצדורות הרפואיות חלה עלייה של 16%, בביקורים במיון ב-14%, גם בלידות ופגים וכן במכוני הדימות נרשמה עלייה של 13% בכל אחד מהם, נמסר מבית החולים.

עוד דווח, כי במערך האספקה לבית החולים נרשם, לדברי המנכ"ל, חיסכון ניכר בהוצאות הרכש. "הכנסנו שיטות מתקדמות לשרשרת האספקה וכיום כל הרכש מבוצע בידי חמישה מורשי חתימה, לעומת 170 שהיו בהדסה לפני כן. מהלך זה הסתיים לפני 4 חודשים והדסה חסכה 10 מיליון שקל ב–2017", אמר פרופ' רוטשטיין.

פרופ' רוטשטיין מסר עוד, כי "יעד החיסכון שהוצב לנושא הרכש ב–2018 הוא 30 מיליון שקל, תוך שמירה על עלייה בקצב הפעילות של המרכז הרפואי".

בדיווח נמסר עוד, כי פרופ' רוטשטיין הכניס שיטות עבודה חדשות לבית החולים. אחת מהן: שיטת תגמול לרופאים "כוכבים". מועצת המנהלים של "הדסה" אישרה למנכ"ל לגייס עד 20 רופאים הנחשבים "כוכבים" ולהציע להם חוזה אישי מיוחד הכולל שכר גבוה ביותר. לפחות חלק מהם אינם מועסקים כשכירים אלא כפרילנסרים העובדים באמצעות חברות ארנק.

"הכוכבים", אמר פרופ' רוטשטיין ל"דה מרקר", "הם רופאים שאנחנו מזהים כפוטנציאל של מנוע צמיחה להדסה. אנחנו מגייסים אותם, משלמים להם שכר כוכבים בצורת העסקה כזו או אחרת. זה חוזה אישי ואני מחויב בסודיות".

עד היום גייסה "הדסה" חמישה "כוכבים" במסגרת תנאי התוכנית, ובהם, כך מדווח העיתון: פרופ' רון כרמלי, מנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם; ד"ר שלום מיכוביץ', מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה ילדים; ד"ר יוסי לאבר, שגויס במהלך המשבר במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה.