חדשות

ארה"ב: עונת השפעת הנוכחית היא אחת החמורות ביותר בעשור האחרון

המרכז לבקרת ולמניעת מחלות הודיע כי עד כה נפטרו כתוצאה מסיבוכי המחלה 63 ילדים, וכי היא צפויה להמשיך ולהתפשט בשבועות הקרובים

זן h1n1 של נגיף השפעת (צילום: אילוסטרציה)
זן H1N1 של נגיף השפעת. הבולט ביותר השנה (צילום: אילוסטרציה)

התפרצות השפעת השנה בארה"ב היא אחת החמורות ביותר בעשור האחרון, ואף החמירה בשבוע שעבר; כך הודיע בסוף השבוע המרכז לבקרת ולמניעת מחלות בארה"ב (CDC). לפי הערכתו, התפשטות המחלה תימשך עוד כמה שבועות וצפויים יותר מקרי מוות של פעוטות וילדים מהמחלה.

שלשום דווח על ידי ה-CDC, כי 10 ילדים נוספים שנדבקו בנגיף השפעת מתו בשבוע שהסתיים ב-3 בפברואר. מספר הילדים שנפטרו כתוצאה מסיבוכי השפעת בארה"ב בעונה הנוכחית מגיע עתה ל-63.

ד"ר אן שושאט (Shuchat), המנהלת בפועל של ה-CDC, מסרה לתקשורת: "הלוואי שהיו לי חדשות טובות, אבל לצערי הן רעות. יותר מדי סיפורים קורעי לב מתפרסמים על משפחות שאיבדו את יקיריהן עקב שפעת". ה-CDC איננו מחויב לדווח על מקרי מוות של מבוגרים כתוצאה משפעת.

עדיין לא ברור, מסרה מנהלת ה-CDC, אם עונת השפעת הנוכחית הגיעה כבר לשיאה ואם תחמיר עוד יותר. עתה היא נמצאת בשבוע ה-12-11 שלה. היא נחשבת לחמורה ביותר מאז 2010, ודומה בחומרתה לעונת התפרצות "שפעת החזירים" ב-2009.

הזן השולט העונה בארה"ב הוא Influenza Aי(H3N2). זן זה קשור לחומרת המחלה ולמקרי המוות בגלל סיבוכיה, במיוחד בקרב ילדים וקשישים. השפעת התפשטה באופן נרחב בכל מדינות ארה"ב למעט הוואי ואורגון.

עוד נמסר, כי 1 מכל 13 ביקורים אצל רופא ראשוני בארה"ב הם עתה בגלל תסמיני שפעת. שיעור האשפוזים מגיע ל-44.2 ל-100,000 בקרב בני 64-50 – כלומר כמעט פי שלושה בהשוואה לאשתקד.

נושאים קשורים:  חדשות,  שפעת,  ארה"ב,  זן שפעת,  חומרה,  התפרצות
תגובות
אנונימי/ת
11.02.2018, 14:10

כשמסתכלים בדוחות המלב"ם על תחלואת שפעת דווקא לא רואים מגמה חריגה