הוועדה למיגור האלימות במערכת הבריאות ממליצה לשנות את החוק הפלילי כך שניתן יהיה בבית המשפט להחמיר בענישת מי שיתקוף איש צוות רפואי -  ולשלוח אותו למאסר של חמש שנים, במקום העונש המרבי הקיים עתה, שהוא שלוש שנים.

המלצות הוועדה יוגשו הערב (ראשון) לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן. בראש הוועדה עומד פרופ' שלמה מור-יוסף, לשעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי וקודם לכן מנכ"ל "הדסה". היא מונתה לתפקיד זה לפני שבעה חודשים, בעקבות רצח אחות קופת חולים "כללית" בחולון, טובה קררו, שמטופל הצית אותה למוות במשרדה במרפאה. בין חברי הוועדה הייתה גם בתה של קררו.

למרות שרשמית לא נמסרו עדיין פרטי דו"ח ההמלצות של הוועדה, מסתמן שבנוסף להחמרה בענישה הוועדה ממליצה גם שבכל מקרה של אלימות יחויב בית החולים שבו הוא אירע, או המרפאה, להגיש תלונה מיידית למשטרה. כן מציעה הוועדה שתוקם יחידת מאבטחים רכובים על אופנועים לאבטחת המרפאות במערכת הציבורית, בדומה לפיילוט שכבר מבצעת "מכבי שירותי בריאות".

פרופ' מור-יוסף אמר ליומון "ישראל היום" בהקשר להגשת המלצות הוועדה: "לרשות הוועדה לא עמדו תקציבים וגם לא סמכויות שיאפשרו שינוי יסודי במערכת - לכן האתגר שעמד בפניה הוא לעשות שינויים במסגרת הקיימת".

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות וחברה בוועדה, אמרה: "לא ייתכן שהאחיות יהיו שק אגרוף בתופעה הזאת. מסקנות הוועדה צריכות להיות אפקטיביות וחייבות להתממש".