פרופ' יהודה אדלר הסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בית החולים "וולפסון" בחולון; כך דווח הבוקר ברשת ב', במסגרת כתבה ששודרה בתכנית הרדיו "סדר היום". פרופ' אדלר הושעה בחודש שעבר מכל תפקידיו הניהוליים במרכז הרפואי ממשלתי "שיבא", לאחר שאגף המשמעת בנציבות שירות המדינה קבע כי התנהג באופן בלתי-הולם כלפי רופאות צעירות, אך לא קבע כי מדובר בהטרדה מינית.

פרופ' אדלר אמר בתגובה ששודרה בתכנית הבוקר, כי "השבוע הונחתה על שולחני הצעה להקים ולנהל בית חולים קרדיולוגי באחת הערים המרכזיות באירופה ובדעתי להיעתר להצעה, המבטאת את ההכרה ביכולותיי והישגיי כמומחה בקרדיולוגיה".

עוד נמסר, כי ועדת המכרזים בנציבות שירות המדינה צפויה להתכנס ב-25 בפברואר לדון במינוי מנכ"ל ל"וולפסון" – בית חולים ממשלתי המתנהל כבר למעלה משנה ומחצה ללא מנכ"ל קבוע. המנכ"ל הקודם, ד"ר יצחק ברלוביץ, האריך בחצי שנה את פרישתו לגמלאות, ומאז משמשת ד"ר זהבית זיו נר כמנהלת הזמנית.

שני המועמדים הבולטים כעת לתפקיד מנכ"ל וולפסון, על פי דיווח ב"כלכליסט", הם סגן מנהל "הדסה" ד"ר אשר שלמון וסגן מנהל בית החולים "מאיר", ד"ר ארז ברנבוים.

נגד פרופ' אדלר הוגשו תלונות על הטרדה מינית מילולית והשמעת אמירות גסות כלפי מתמחות שעבדו תחתיו ב"שיבא". בהחלטת הנציבות צוין, כי "מצאה שהתנהגותו של פרופ' אדלר איננה הולמת", אך בהודעתה היא לא קובעת כי ביצע מעשי הטרדה מינית. פרופ' אדלר בירך על החלטת הנציבות ואמר כי היא מזכה אותו מההאשמות בהטרדה מינית.

לפי קביעת הנציבות, האמירות "הפכו את סביבת העבודה שבה היו מצויות המתמחות ללא נעימה ושאיננה הולמת עובד ציבור". עוד נכתב: "מחומר הראיות לא נותר ספק כי אין מדובר באירוע חד-פעמי, אלא בדפוס התנהגות ובהתבטאות בעייתית שאסור כי תהפוך להתנהגות מקובלת במרכז רפואי ובשירות המדינה". עם זאת, לא הוגשה נגדו תובענה והנושא הועבר לטיפול הנהלת "שיבא".

מנכ"ל "שיבא", פרופ' יצחק קרייס, החליט על ההשעיה המלאה ובהודעה שמסר בית החולים בתחילת ינואר הוגדרה הסיבה כ"התנהגות לא הולמת".