חדשות

ד"ר צבי פיגנברג, לשעבר מנהל אגף הרפואה במד"א, הלך לעולמו

ד"ר פיגנברג הובא למנוחות בשבוע שעבר, לאחר שהלך לעולמו בגיל 74; כיהן עד 2012 כמנהל אגף הרפואה במד"א והיה שותף מרכזי בעיצוב שירותים שונים של הארגון

ד"ר צבי פיגנברג (צילום: פרטי)

בתחילת השבוע הובא למנוחת עולם ד"ר צבי פיגנברג, לשעבר מנהל אגף הרפואה במד"א. הוא נפטר ביום שישי שעבר בגיל 74, לאחר מאבק במחלה קשה.

ד"ר פיגנברג נולד ב-1943 בברית המועצות ועלה לארץ בגיל חמש. הוא למד רפואה באוניברסיטת תל אביב במסגרת העתודה הצבאית. הוא שירת כרופא צבאי במשך מספר שנים ובכלל זה במלחמת יום הכיפורים.

כ-20 שנה היה רופא מומחה במחלקה הכירורגית בבילינסון. בשנת 1992 החל בעבודתו במגן דוד אדום כמנהל אגף הרפואה. הוא שימש בתפקיד זה 19 שנים והיה שותף מרכזי בעיצוב שירותים שונים במד"א לרבות שירות ניידות טיפול נמרץ, בניית המסלול הצבאי והאקדמי לפרמדיקים והקמת ביה"ס לפרמדיקים. כן היה שותף בהבאת קורסי ה PHTLS מארה"ב לישראל.

ד"ר פיגנברג גם הדריך את מהלכי הטיפול בפצוע טראומה, הטמיע את תכניות ההדרכה בקורסי ה-ACLS בארץ והיה ממקימי שירות הפינוי המוטס של מד"א, הקמת המוקד הרפואי של הארגון ויזם השתתפות בתחרויות הבינלאומית לצוותי רפואת חירום.

אחד הנושאים הבולטים ביותר שבהם היה מעורב: יזום חוק הדפיברילטורים. כמו כן פעל רבות לקידום מעמדו המקצועי של הפרמדיק במערכת הבריאות הישראלית.

שנה לפני פרישתו לגמלאות, ב-2011, ניהל את ביה"ס לפרמדיקים שהוקם בשנת 2005. את ד"ר פינברג כמנהל אגף הרפואה החליף ד"ר רפי סטרוגו.

ד"ר פינברג הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים

נושאים קשורים:  חדשות,  פטירה,  ד"ר צבי פיגנברג,  מד"א,  מגן דוד אדום
תגובות