חדשות

מש' הבריאות פירסם המלצות לחיסונים לנוסעים לאולימפיאדת החורף בדרום-קוריאה

בין השאר ממליץ המשרד להיות מודעים לסכנת כלבת באזורים חקלאיים ולקבל חיסונים בהתאם להמלצות משרד הבריאות בנוגע לדרום-קוריאה

חיסונים (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות פירסם אתמול (ג') שורה של המלצות לחיסונים למי שנוסע לאולימפיאדת החורף שתהיה בדרום קוריאה בחודש הבא, וכן למי שייסע לאותה מדינה חודש לאחר מכן למשחקים הפאראלימפיים.

משחקי החורף האולימפיים 2018 יתקיימו ב-PyeongChang, דרום קוריאה, מ-9 בפברואר עד ל-25 בפברואר 2018. המשחקים הפארא-אולימפיים יתקיימו מ-9 במרס עד ל-18 במרס 2018.

לפיכך, מומלץ לכל היוצאים למשחקים לפנות למרפאות ליוצאים לחו"ל בטרם נסיעתם כדי לקבל את החיסונים (וזאת בהתאם למצב החיסוני הקיים של הנוסע) והנחיות למניעת הידבקות במחלות הנפוצות בדרום קוריאה.

בנוסף להמלצות הכלליות לנקיטת אמצעי זהירות מקובלים - היגיינה אישית, פעולות למניעת עקיצות יתושים וקרציות שהם מעבירי מחלות אחרות וכן אמצעי זהירות למחלות המועברות באמצעות מזון ומים, באמצעות מגע מיני או דם וכללי זהירות למניעת תחלואה עורית - שורת ההמלצות לנוסעים לדרום קוריאה כוללות:

חיסונים נגד דלקת כבד נגיפית A, דיפתריה-טטנוס-שעלת, אבעבועות רוח. חיסון נגד חצבת, אדמת וחזרת וכן חיסון נגד שפעת. בנוסף: חיסון נגד מחלה מנינגוקוקית.

יש גם לשקול, ממליץ משרד הבריאות על מתן חיסון נגד דלקת כבד B וטיפוס הבטן, על פי השיקולים המפורטים בהנחיות משרד הבריאות המתפרסמות באתר האינטרנט של המשרד.

על פי מקום השהיה בדרום קוריאה גם מומלץ על מתן חיסון נגד כלבת, אולם רק בסמוך למחוז שבו מתקיימים המשחקים האולימפיים - אך לא באזור שבו ייערכו. לדברי המשרד, הסיבה היא שעלולים להיות באזורים חקלאיים-יותר בעלי חיים נגועים בכלבת. לפיכך, מומלץ לנוסעים שלא לבוא במגע עם בעלי חיים. במקרה של תקיפה של בעל חיים, יש לשטוף את הפצע במים וסבון ולפנות בהקדם לקבלת טיפול רפואי מתאים במוסד רפואי מוכר. כמו כן יש לשקול טיפול מונע למלריה.

נושאים קשורים:  חדשות,  חיסונים,  משרד הבריאות,  משחקי חורף,  כלבת
תגובות