משרד הבריאות ערך בדיקה בבתי החולים ברחבי הארץ ודירג אותם לפי הקפדה על מניעת זיהומים; כך דווח אתמול (ב') בחברת החדשות (לשעבר חדשות 2). לפי הדיווח, המשרד פירסם את רשימת בתי החולים בהם נשמרה היגיינה של הצוות הרפואי הבא במגע עם המטופלים המאושפזים ואת רשימת בתי החולים בהם נרשמה הקפדה פחותה על הנושא.

לפי הדיווח, הציונים הגבוהים ביותר ניתנו לבתי החולים: "איכילוב" בתל-אביב, "מאיר" בכפר סבא, "העמק" בעפולה, מרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה ובית החולים הצרפתי בנצרת.

ציון נמוך הוענק למרכזים הרפואיים: "שיבא" בתל השומר, "רמב"ם" בחיפה, "אסף הרופא" בפתח תקווה, "הדסה" בעין כרם ובית החולים לגליל בנהרייה.

בדיווח נמסר, כי על-פי הערכות משרד הבריאות מדי שנה נפטרים בבתי החולים בישראל עקב זיהומים נרכשים בין 4,500 ל-6,000 בני אדם.

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל איכילוב, שהתראיין בנושא הזה אמר כי הוא רואה בציון שהוענק לבית החולים שהוא מנהל "הישג גדול שבו הצלחנו להוריד את שיעור הזיהומים, לאחר שהנושא קיבל קדימויות בסדר היום במוסד". הוא הוסיף כי לשם המאמץ, "נרתמו כל עובדי בית החולים, רופאים, אחיות, עובדים בתחומים האחרים וההנהלה".