חדשות

פרופ' חיים לוטן מ"הדסה" נבחר ליקיר האיגוד הסיני הלאומי לקרדיולוגיה

פרופ' לוטן, מנהל מערך הלב ב"הדסה", הוא הרופא הישראלי הראשון שזכה לכבוד זה, ואחד מ-11 רופאים מרחבי העולם שנבחרו באחרונה כיקירי האיגוד הסיני

פרופ' חיים לוטן (צילום: "הדסה")

פרופ' חיים לוטן, מנהל מערך הלב ב"הדסה", נבחר ל"יקיר בינלאומי" של איגוד הקרדיולוגיה הלאומי של סין. פרופ' לוטן הוא הרופא הישראלי הראשון שנבחר כ"יקיר בינלאומי" בפורום זה, ואחד מ-11 רופאים בכירים מארצות שונות שנתבשרו השבוע על בחירתם.

הבחירה נעשתה בישיבת מועצת המנהלים של האיגוד הסיני. היא נועדה לבטא את הוקרתה של סין לרופאים הבכירים, שתרמו תרומה משמעותית לפיתוחה ולקידומה של רפואת הלב וכלי הדם בסין.

על ההודעה על בחירת פרופ' לוטן חתום נשיא האיגוד הלאומי לקרדיולוגיה בסין, פרופ' ג'אנבו גיי (Prof Junbo GE). האיגוד הסיני לקרדיולוגיה (CSC) נוסד לפני 40 שנה ויש לו כיום סניפים במחוזות רבים בכל רחבי סין. האיגוד מסונף לפעילותו של איגוד הקרדיולוגיה האירופי.

חברי האיגוד פועלים כדי לקדם נושאים מדעיים ורפואיים שונים שהם בליבת העשייה המקצועית והחינוכית בתחום הקרדיולוגי בסין וכן לקידום השימוש בטכנולוגיות המתקדמות בעולם מבחינה רפואית ומדעית.

חברי האיגוד מובילים מחקרים שונים ובעיקר רבי-משתתפים. אלו מעוררים כיום עניין רב בעולם משום שנעשים על אוכלוסיית מטופלים גדולה במיוחד. בין הבולטים שהם: מחקרים בתחומי יתר לחץ דם ואוטם חריף של שריר הלב.

ההוקרה לפרופ' לוטן היא בעיקר על מאמציו ופעילותו לקדם שיתופי-פעולה בין פורומים רפואיים וחברות סטארט-אפ ישראליות בתחום המכשור הרפואי, לבין גופים שונים בסין: חברות ביו-רפואיות, קבוצות השקעות ומארגני כנסים קרדיולוגיים.

מזה 20 שנה מארגן פרופ' לוטן, יחד עם פרופ' רפי ביאר מהמרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה, את כנס ה-ICI הבינלאומי - הכנס המוביל המוקדש לחדשנות בתחום רפואת הלב ומערכות כלי הדם.

"הרפואה הישראלית זוכה להערכה רבה בסין", אמר אתמול (ד') פרופ' לוטן, "ואני גאה שנבחרתי להיות חבר בקבוצה מאד מכובדת של קרדיולוגים שהסינים רואים בהם ידידים בינלאומיים של הקרדיולוגיה הסינית".

נושאים קשורים:  חדשות,  סין,  האיגוד הקרדיולוגי הסיני,  פרופ' חיים לוטן,  המרכז הרפואי "הדסה",  בחירה,  כבוד
תגובות
12.01.2018, 12:13

כל הכבוד❗️