חדשות

החל מה-1 בינואר: הסכם על ביטוח סיעודי חדש ב"הראל" לחברי ההסתדרות הרפואית

ההסתדרות הרפואית הפיצה בסוף השבוע מכתב לחבריה ובו בישרה כי הסתיים בהצלחה משא ומתן שקיימה עם חברת הביטוח "הראל" לביטוח סיעודי קבוצתי לרופאים ולרופאות חברי הר"י, בהמשך לדרישת משרד האוצר להפסיק את הביטוחים הסיעודיים שהיו נהוגים עד כה

רופאה וצוות רפואי (צילום: אילוסטרציה)

ההסתדרות הרפואית הפיצה בסוף השבוע מכתב לחבריה ובו בישרה כי הסתיים בהצלחה משא ומתן שקיימה עם חברת הביטוח "הראל", בהשתתפות שוקי מדנס, וכי נמצא פתרון לחברי הר"י המבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי.

הנושא עלה לאחר שרשות ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר החליטה כי החל מ-1 בינואר 2018 לא יחודשו הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים במתכונת שהייתה נהוגה עד מועד זה. בכך שלחה הרשות את הנוגעים בדבר להשיג חלופות.

"להחלטה", כתב יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ליאוניד אידלמן, "השפעה ישירה על חברי הר"י". המכתב מפרט את הסיכום שהושג עם "הראל ביטוח", שנכנס לתוקף החל מה-1 בינואר 2018. כל רופא ורופאה שהיו מבוטחים בביטוח הסיעודי הקבוצתי לחברי הר"י ברובד הבסיסי במימון הר"י יהיו זכאים להצטרף לפוליסת הביטוח הסיעודי הפרטי של "הראל".

נקבע במשא ומתן כי סכום הביטוח לא יעלה על 5,800 שקל לתקופת הפיצוי של 5 שנים, ללא צורך במילוי הצהרת בריאות וללא בחינת מצב רפואי.

בהודעה לרופאים ולרופאות פורט גובה הפרמיה, על פי לוח-הזמנים שסוכם במו"מ: ב-2018, השנה הראשונה לביטוח, תהיה הנחה של 25% מדמי הפרמיה והרופא למעשה לא ישלם אותה – התשלום יתבצע על-ידי הר"י לכל אחד מחבריה המשלם דמי חבר מלאים.

בהמשך: בשנים 2021-2019 תחול הנחה של 25% בדמי הפרמיה שהרופא ישלם בעד פוליסת הביטוח הסיעודי, ב-2022 ההנחה תהיה 15% ומשנת 2023 לא תהיה עוד הנחה. כן נמסר כי הר"י הקימה מוקד מידע ייעודי לנושא הזה 03-6100400.

המכתב המפורט

נושאים קשורים:  חדשות,  הר"י,  ביטוח סיעודי,  משרד האוצר,  פרמיה,  חברת הביטוח "הראל",  שוקי מדנס
תגובות
אנונימי/ת
08.01.2018, 19:12

מדוע לא נקבע פיצוי/החזר של חברות הביטוח עבור כל התשלומים משך שנים רבות ?
כמו כן-מאחר וכעת לא יכללו דמי חברות בהר"י את עלות הביטוח הקיבוצי מן הראוי להפחיתם!!

סליחה
לא הבנתי מה ההישג.
נשלם על ביטוח פרטי קבוצתי?

09.01.2018, 08:34

לצערי אין פה שום הישג ומעוד שנה אנחנו הרופאים מופקרים ללא ביטוח סיעודי מאחר ומדובר בביטוח פרטי לכל דבר כך שהתעריף יקבע על ידי חברת הביטוח ויכול להיות לא הגיוני או מעשי ולהנחה של 25 אחוז מסכום לא ידוע אין כל משמעות

צודק לחלוטין כדאי לחשוב על על ביטוח פרטי ולא על הרווחים של שוקי שמר

אנונימי/ת
09.01.2018, 10:22

מתי תוגש התביעה כנגד פרנסי ההסתדרות הרפואית שסייעו לפיאסקו הזה להתרחש במשך כל השנים?