חדשות

הפטור מהשתתפות עצמית על תרופות יבוטל רק לעובדי קופות חולים חדשים

ההנחות המשמעותיות (שנעות בין פטור מלא לתשלום 50%) שנותנת המדינה לעובדי קופות החולים ברכישת תרופות יבוטלו בקרוב רק לעובדים חדשים, ויישארו בתוקפן לעובדים ותיקים

מטה הנהלת "כללית". (מקור: ויקיפדיה)

הממשלה מתכוונת לבטל חלקית את ההטבה שניתנה לעובדי קופות החולים בישראל, לפיה הם מקבלים תרופות בהנחות משמעותיות. ביטול ההטבה יחול רק על עובדים חדשים שייקלטו בקופות החולים, בעוד שהוותיקים ימשכו ליהנות מפטור בהשתתפות העצמית במחירי התרופות שהם צורכים דרך הקופות; כך דווח ביום חמישי בחדשות "חברת החדשות".

בדיווח נמסר, כי שיעור ההטבה כפי שהיא קיימת כיום עולה למדינה כ-100 מיליון שקל בשנה - כרבע מתקציב הרחבת סל התרופות השנתית.

כתב חברת החדשות יואב אבן מסר, כי גורמים במערכת הבריאות התנגדו להסכמת האוצר להמשיך את ההטבה לעובדים ותיקים, ולהפסיק אותה רק לעובדים חדשים. "בהסכם שהפיץ משרד האוצר לקופות החולים הוא למעשה מכשיר את השרץ", צוטט בכיר בדיווח.

ההטבה ניתנת לעובדי קופות החולים מאז שנים רבות. עובדי קופת החולים "כללית" ומשפחותיהם, למשל, לא משלמים כלל השתתפות עצמית על תרופות שבסל ומקבלים אותן בחינם. עובדי "לאומית" מקבלים הנחה של 50%. גם ב"מאוחדת" ההנחה משמעותית. רק ב"מכבי" העובדים משלמים מחיר מלא על התרופות. בעבר פסק בג"צ כי יש לבטל לחלוטין את ההטבה הזאת, וכך גם קבע מבקר המדינה.

נושאים קשורים:  חדשות,  פטור,  סבסוד,  תרופות,  משרד האוצר,  יואב אבן,  דיווח
תגובות
 
אנונימי/ת
01.01.2018, 19:29

קודם תבטלו הטבות לעובדי חברת החשמל !!!!!!

אנונימי/ת
02.01.2018, 13:16

אם רוצים-שיבטלו הנחות ופטורים ל כ ו ל ם!!!-לעובדי חברת חשמל, לעובדי הבנקים הנחות על העמלות,לעובדי האוניברסיטאות על ההנחה בשכר לימוד,לעובדי העיריות על ההנחה בארנונה ודמי חנייה,וכו וכו וכו...-דין שווה לכולם!גם לשופטים ולבכירים בשרות המדינה-משכורתם הדלה מאפשרת להם לשלם ואם לא-נתרום להם!!!!

אנונימי/ת
02.01.2018, 23:31

מישהו ראה או שמע את פרופ' אידלמן לאחרונה?

אולי הלך לאיבוד במסדרונות הר"י?
אולי שקע שוב בתרדמת?

יוווו הוווו ????