תופעת האלימות כלפי צוותים רפואיים ממשיכה להשתולל. שלשום (שבת) תקפו ארבעה תושבי היישוב החרדי בית"ר עלית – אב ושלושת בניו – רופא ואח שהיו תורנים במרפאת קופת חולים "מאוחדת". אתמול הובאו הארבעה לבית המשפט ומעצרם הוארך עד מחר.

על-פי הדיווח בערוצי התקשורת אתמול, המשטרה קיבלה הודעה על תקיפת הרופא והאח במרפאת "מאוחדת" בשעות הצהריים של שבת. כוח משטרה שהוזעק למקום אסף ממצאים מהזירה, ובין השאר בדק את סרטי מצלמת האבטחה במרפאה – ובתוך שעות מעטות אותרו החשודים בתקיפה.

תקיפה ביתר עלית from חרדים 10 on Vimeo.

הרופא שהותקף אמר, כי כאשר הגיע האב למרפאה וביקש עזרה רפואית התברר, בעת שהרופא נכנס למערכת הממוחשבת, שאיננו מבוטח בקופה. הוצע לו לקבל את הטיפול המבוקש במרפאה המספקת שירותי חירום. האב סירב ואז תקף את הרופא יחד עם שלושה בניו, כשהוא משמיע קללות ואיומים גזעניים. הרופא המטפל היה ערבי.

בצילומי מצלמות האבטחה נראים בבירור הארבעה מסתערים על הרופא עם כסאות וחפצים אחרים כדי להכותו. הרופא נפצע ופונה לבית החולים "שערי צדק". אמש נמסר כי עליו לעבור ניתוח עקב שבר בידו.

דוברות המשטרה במחוז ש"י, מיהרה לפרסם הודעה בה הודגש כי החשודים אותרו בתוך שעות מעטות וכי "המשטרה תפעל באפס סובלנות ובנחישות נגד אלו שנוקטים באלימות כלפי נותני שירות ואנשי ציבור וינקטו כלפיהם כל האמצעים העומדים לרשות המשטרה עד להבאתם לדין"