חדשות

אלימות קשה: ארבעה תושבי בית"ר עלית תקפו רופא ערבי ואח ב"מאוחדת"

הארבעה תועדו במצלמות סניף קופת חולים "מאוחדת" בבית"ר עלית כשהם תוקפים את הרופא ואח שהיה במקום בעזרת אגרופים ושרפרפים; לדברי המשטרה הם עשו זאת בין השאר על רקע גזעני; הם נעצרו לאחר בדיקת התיעוד מהאירוע ומעצרם הוארך עד מחר (ג')

תופעת האלימות כלפי צוותים רפואיים ממשיכה להשתולל. שלשום (שבת) תקפו ארבעה תושבי היישוב החרדי בית"ר עלית – אב ושלושת בניו – רופא ואח שהיו תורנים במרפאת קופת חולים "מאוחדת". אתמול הובאו הארבעה לבית המשפט ומעצרם הוארך עד מחר.

על-פי הדיווח בערוצי התקשורת אתמול, המשטרה קיבלה הודעה על תקיפת הרופא והאח במרפאת "מאוחדת" בשעות הצהריים של שבת. כוח משטרה שהוזעק למקום אסף ממצאים מהזירה, ובין השאר בדק את סרטי מצלמת האבטחה במרפאה – ובתוך שעות מעטות אותרו החשודים בתקיפה.

תקיפה ביתר עלית from חרדים 10 on Vimeo.

הרופא שהותקף אמר, כי כאשר הגיע האב למרפאה וביקש עזרה רפואית התברר, בעת שהרופא נכנס למערכת הממוחשבת, שאיננו מבוטח בקופה. הוצע לו לקבל את הטיפול המבוקש במרפאה המספקת שירותי חירום. האב סירב ואז תקף את הרופא יחד עם שלושה בניו, כשהוא משמיע קללות ואיומים גזעניים. הרופא המטפל היה ערבי.

בצילומי מצלמות האבטחה נראים בבירור הארבעה מסתערים על הרופא עם כסאות וחפצים אחרים כדי להכותו. הרופא נפצע ופונה לבית החולים "שערי צדק". אמש נמסר כי עליו לעבור ניתוח עקב שבר בידו.

דוברות המשטרה במחוז ש"י, מיהרה לפרסם הודעה בה הודגש כי החשודים אותרו בתוך שעות מעטות וכי "המשטרה תפעל באפס סובלנות ובנחישות נגד אלו שנוקטים באלימות כלפי נותני שירות ואנשי ציבור וינקטו כלפיהם כל האמצעים העומדים לרשות המשטרה עד להבאתם לדין"

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות,  צוות רפואי,  בית"ר עלית,  משטרה
תגובות
 
אנונימי/ת
11.12.2017, 19:11

אולי שווה לבדוק האם הרופא לא הסכים לטפל בו כי הוא לא שייך לקופה הנכונה. או אולי אין עניין בחוק זכויות החולה. ומגינים על צוותים רפואיים ללא בדיקה. לא מצדיק כלל את האלימות וחייבים טיפול שורש אבל כדאי גם לטפל באנשי הצוות ובמערכת ששלחה אותם עם הנחיה זו.

אנונימי/ת
11.12.2017, 19:39

לידיעתך, לרופא העובד במתקן קופת חולים, אסור לטפל במבוטחים של קופות חולים אחרות על פי החוזה שלו, למעט במקרים של הצלת חיים. לשם כך קיים מוקדי חרום. כפי שניתן לראות בברור בסרטון לא היה מדובר במצב של סכנת חיים. הפונה היה בריא מספיק בכדי להכות רופא עד כדי אישפוזו.

אנונימי/ת
11.12.2017, 19:37

הבנתי שהמטופל היה עם דימום מאד חזק בזרועו (ואכן נצרך אח"כ לעשרה תפרים)
והרופא סירב לטפל בו , גם הרופא נחקר באזהרה
אז אולי נברר את העובדות היטב - בלי למעט בחומרת האירוע

אנונימי/ת
11.12.2017, 19:41

רואים בסירטון שהם לא לבושים כחרדים אז מדוע לציין בכתבה "היישוב החרדי בית"ר עלית" וללכלך על ציבור שלם שגר בעיר ומתייחס לרופאים ולאחיות בצורה יפה ?!

אנונימי/ת
11.12.2017, 20:37

כי זו עיר מלוכלכת וזה ציבור מלוכלך. לא משנה עם או בלי כיםה

אנונימי/ת
11.12.2017, 20:52

כתושב תושב ביתר (שמתקלח כל יום...) אני גאה להודיעך שעיר מגורי ביתר עילית קיבלה 19 שנה ברציפות 5 כוכבי יופי בתחרות העיר הנקיה במסגרת התחרות שמקיימת המועצה לישראל יפה.

מה שכן הייתי מציע לך ל"נקות" קצת את הסגנון שלך :)

אנונימי/ת
12.12.2017, 00:25

חוצפה גדולה היא להעליל על ציבור של עשרות אלפי תושבים עלילה אידיוטית כזו ולהשתמש במילים המתאימות לאנטישמים. בני ומשפחתי מתגוררים שנים בעיר זו והם אינם שונים מתושבי ערים אחרות. העובדה שהם דתיים אין בה כדי לפסול אותם ולהעליב אותם. על אנשים כמוך נאמר "טול קורה מבין עיניך וקיסם מבין שיניך".

אנונימי/ת
12.12.2017, 12:14

כל הכבוד. אתה מתקלח כל יום. מגיע לך מחיאות כפיים. בסדר נו תושב אחד מתקלח בעיר הזאת. כדרי לרחוץ גם המוח.

אנונימי/ת
11.12.2017, 21:08

ניחוש: לפחות אחד מהם צרכן אופיאטים

אנונימי/ת
12.12.2017, 10:54

שוב אלימות קשה נגד רופא, אני מנחש שהענישה תיהיה מינורית,. ולדאבוני התגובות פה מוזרות.
חייבים חינוך+אכיפה+ ענישה חמורה מאד לתוקפי צוות רפואי. מי שעוסק בפועל ברפואה יודע באיזו קלות הוא יכול להיות הבא בתור

12.12.2017, 11:40

Busha!!!

הנושא של אלימות כלפי איש סגל רפואי חמורה דיה כדי שההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) תגיב מייד ובצורה ברורה כנגד תופעה זו. דווקא כשמקרה זה חמור ביותר אנו עדים לשקט לא מוסבר מצידה של הר"י. דווקא משום שמדובר שוב באלימות קשה כלפי רופא בולטת חוסר התגובה של האיגוד שאמור להגן על רופאי ישראל - הר"י. נשאלת השאלה מדוע? מדוע כשהיה נסיון לחוקק את החוק נגד מעבר רופאים מקופה לקופה הר"י השביתה, או יותר נכון, רצתה להשבית את כל המערכת הרפואית בעוד כשהאלימות נגד רופאים רק הולכת וגוברת הר"י שותקת ומחרישה. האם כי הרופא אינו יהודי? אני לא רוצה אפילו לשער זאת. האם כי מדובר באיזור שאינו בתל אביב רבתי? אין להבין זאת. אני בוש ונכלם מחידלונה של הר"י במקרה זה. אני בטוח שלו זה היה קורה בארה,ב, כל המערכת הרפואית היתה גועשת ורועשת. אבל בישאל כמו בישראל. ולאלוהים הפתרונות. חבל.