שני שלישים מההורים מעדיפים לקחת את ילדיהם לטיפול שיניים אצל רופאים פרטיים - ולא במרפאות השיניים של קופות החולים; כך עולה מסקר שערכה ההסתדרות לרפואת שיניים, לקראת הכנס השנתי שלה שייתקיים היום (ה') במלון "הילטון" בתל-אביב. בכנס צפויים להשתתף כ-1,500 רופאי שיניים, ביניהם גם אורחים מחו"ל.

הסקר נעשה באמצעות מכון "מאגר מוחות" בראשות פרופ' יצחק כץ והוא בוצע כסקר אומניבוס, בקרב מדגם אקראי של 501 משיבים - מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, הורים לילדים עד גיל 15. טיפולי השיניים עד גיל זה בקופות מסובסדים על ידי המדינה.

עוד עלה מהסקר, שרק כ-17% מעדיפים לקחת ילדיהם למרפאות קופות החולים. 17% האחרים השיבו שמבחינתם אין זה משנה אם ילדיהם יטופלו אצל רופאים פרטיים או במרפאות הקופות.

חוק בריאות ממלכתי המאפשר טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 15 נכנס לתוקפו ב- 2010. תחילה ניתן טיפול החינם לילדים עד גיל 8 ובהדרגה עלה גיל הזכאות. מינואר השנה הזכאות היא עד גיל 15. על-פי החלטת הממשלה משנת 2010, החוק היה אמור לחול גם על רופאי השיניים הפרטיים, אולם מסיבות שונות ובעיקר עיכובים בירוקרטיים הדבר טרם קרה.

בעקבות ממצאי הסקר אמר יו"ר ההסתדרות לרפואת שיניים, ד"ר יצחק חן: "הגיע הזמן שממשלת ישראל תענה לרחשי הלב של הציבור, תעמוד בהתחייבותה ותאפשר לממש את זכות הבחירה ברופא המטפל" .

הכנס, שימשך יומיים, יתנהל תחת הכותרת "הפנים הנוספות של האסתטיקה ורפואת השיניים".