חדשות

פרופ' דוד טנה נבחר לתפקיד יו"ר האיגוד הנוירולוגי בישראל

פרופ' טנה נכנס אתמול (ד') לתפקיד, והחליף את פרופ' נתן בורשטיין, ששימש כיו"ר האיגוד בתשע השנים האחרונות

פרופ' דוד טנה, יו"ר איגוד הנוירולוגיה. "בעקבות העומס בחולי הקורונה, נשארים החולים הנוירולוגים כמאושפזים שקופים"

פרופ' דוד טנה נבחר לתפקיד היו"ר החדש של האיגוד הנוירולוגי בישראל – ונכנס אתמול (ד') לתפקידו. קודם לכן שימש כמזכיר האיגוד וכיו"ר הוועדה המדעית של האיגוד. פרופ' טנה החליף בתפקיד את פרופ' נתן בורשטיין, ששימש כיו"ר האיגוד ב-9 השנים האחרונות.

פרופ' דוד טנה הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. הוא התמחה בנוירולוגיה במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר והשתלם במחלות כלי דם של המוח ושבץ במרכז Henry Ford Hospital and Health Sciences, שבאוניברסיטת Case Western בארה"ב. הוא הקים את יחידת שבץ המוח והמעבדה הנוירו-וסקולארית במרכז הרפואי "שיבא" ופרץ את הדרך בטיפול ממיס קרישים בשבץ מוח חד בישראל.

פרופ' טנה משמש גם כפרופסור מן המניין בנוירולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. הוא חבר המועצה הלאומית למחלות לב וכלי דם, יו"ר הוועדה המייעצת למשרד הבריאות לרשם שבץ המוח הלאומי וחוקר ראשי בפרויקט NASISי(National Acute Stroke Israeli registry).

עם היבחרו הודה פרופ' טנה לפרופ’ בורנשטיין על תרומתו לקידום הנוירולוגיה בישראל ואמר: "אני נכנס לתפקיד יו"ר האיגוד בתחושת אחריות ושליחות. המטרה הראשונה במעלה של האיגוד בראשותי תהיה להגביר את המודעות ואת החינוך לבריאות המוח ולרפואת המוח הן בקרב הציבור הרחב והן במערכת הבריאות - כי אין בריאות בלי בריאות של המוח".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' דוד טנה,  מינויים,  פרופ' נתן בורשטיין,  האיגוד הישראלי לנוירולוגיה
תגובות

נבחר ובצדק רב!!! כנראה שהאגוד הנוירולוגי בישראל חכם הרבה יותר מאחרים...