חדשות

פרופ׳ חגי מזא״ה מונה למנהל המחלקה לכירורגיה כללית ב"הדסה" הר-הצופים

פרופ׳ מזא״ה הוא מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיה אנדוקרינית; "המחלקה תהיה אבן שואבת לרופאים בכירים ומתמחים מצטיינים בארץ"

הדסה הר הצופים. אובדן הכנסות מהפסקת הטיפול בפלסטינים יגיע ל־196 מיליון שקל ב־2020 - מחצית מהסכום יאבד ל"הדסה" צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

פרופ׳ חגי מזא״ה, מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיה אנדוקרינית, מונה באחרונה לתפקיד מנהל המחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי "הדסה" הר-הצופים.

פרופ' חגי מזא"ה (צילום: "הדסה")

פרופ׳ מזא״ה נולד ב"הדסה" וגדל בירושלים. את שירותו הצבאי עשה בפלחה"ן צנחנים ולאחר שהשלים את לימודי הרפואה שירת כרופא בחטיבת צנחנים במילואים.  הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ועם תום לימודיו התמחה במחלקה לכירורגיה כללית בהדסה הר-הצופים תחת פרופ׳ הרברט פרוינד. שנה אחת מתוך ההתמחות בוצעה בבית החולים Mount Sinai בניו-יורק.

עם סיום התמחותו בהדסה השלים פרופ׳ מזא״ה את הכשרתו הקלינית בהתמחות על בכירורגיה אנדוקרינית במדיסון, וויסקונסין, מהמוסדות המובילים בעולם בתחום. לאחר חזרתו ארצה המשיך לפתח את תחום הכירורגיה האנדוקרינית ב"הדסה", תוך ביסוס המחלקה כאחת המובילות בתחום בעזרת שיתוף פעולה הדוק עם אנדוקרינולוגים רבים בארץ.

פרופ׳ מזא״ה פירסם מחקרים רבים בתחום הכירורגיה האנדוקרינית – בלוטת התריס, פאראתירואיד, אדרנל, וגידולים נוירואנדוקריניים - שפורסמו בירחונים מדעיים מובילים ובכנסים בארץ ובחו״ל. הוא זכה להכרה בינלאומית כמומחה בתחום ומאמריו מצוטטים לעיתים קרובות. לאחרונה הוא מונה ליושב ראש החברה לכירורגיה אנדוקרינית בישראל.

פרופ׳ מזא״ה שותף בוועדות רבות במרכז הרפואי "הדסה", ביניהן ועדות בתחום החינוך הרפואי ו-ועדת הלסינקי המוסדית. במהלך עבודתו ב"הדסה" הוא זכה בפרסי מצוינות ופרסי הוראה - תחום חשוב ומשמעותי בעיניו.

״הדסה היא המוסד הרפואי המוביל בארץ וכירורגיה היא אחד התחומים המרכזיים בכל בית חולים" אמר פרופ' מזא"ה, "לנהל את המחלקה הכירורגית בה גדלתי זה כבוד ואתגר גדולים. במחלקה יש צוות נהדר של רופאים בכירים שמובילים בתחומם. ביחד עם הצוות הקיים אני מקווה להצעיד את המחלקה למצוינות קלינית ואקדמית ולמקום הראוי לה כמובילה בארץ ובעולם בתחומים הקיימים בה היום. המחלקה תהיה אבן שואבת לרופאים בכירים ומתמחים מצטיינים בארץ״.

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, אמר: "חגי הינו שילוב מנצח של מנתח מעולה ורופא אקדמאי חוקר ומורה. מעבר לכל אלו מדובר ברופא מסור, אמפתי לחולים ואהוב על ידי הכל".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  "הדסה" הר הצופים,  פרופ' חגי מזא"ה,  מינויים
תגובות