חדשות

אושר: קטינים יוכלו לקבל טיפול למניעת הדבקה בנגיף ה-HIV ללא אישור הורים

לפי דיווח אתמול (א') ב"חדשות ערוץ 2", משרד הבריאות אישר להעניק את הטיפול עם אישור העובדת הסוציאלית של בית החולים, וללא צורך באישור הורים, כפי שנדרש עד כה

תרופת PrEP, המיועדת כטיפול מונע להידבקות ב-HIV (צילום: אילוסטרציה)

קטינים במדינת ישראל יוכלו לקבל טיפול למניעת הדבקה בנגיף ה-HIV, גם ללא אישור מהוריהם, כפי שהיה דרוש עד כה; כך דווח אתמול ב"חדשות ערוץ 2". לפי הדיווח, קטינים יוכלו מעתה לקבל ללא אישור את הטיפול המניעתי להידבקות ב-HIV - גלולת ה-PrEP - בבתי חולים ברחבי הארץ.

לפי הדיווח, מי שקיים מגע מיני בלתי מוגן עם נשא HIV חייב "להגיע כמה שיותר מהר לאחד מתוך 7 בתי חולים: איכילוב, שיבא, רמב"ם, מאיר, הדסה עין כרם, סורוקה או קפלן". שם, אם יגיע בתוך 72 שעות מהמגע, ורופא יאשר כי הוא נמצא בסיכון, יירשם לו הטיפול התרופתי למשך כחודש.

לפי כתב הבריאות של "חדשות ערוץ 2", יואב אבן, עד כה קטינים יכלו לקבל טיפול כזה רק באישור הוריהם. מעתה, החליט משרד הבריאות, קטינים יכולים להגיע לבדם לבית החולים ולקבל את הטיפול, אם תאשר זאת עובדת סוציאלית של בית החולים.

"המהלך חשוב מכיוון שייתכן שישנם קטינים שנחשפים לסכנת הדבקה, אבל בגלל החשש מהתגובה של ההורים שלהם – יעדיפו להימנע מקבל טיפול, ואז הם עלולים להידבק", אמר אבן בדיווחו.

ד"ר יובל לבנת, מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, אמר ל"חדשות ערוץ 2":  "קטינים לא תמיד משתפים את ההורים שלהם בחיי המין שלהם או בנטייה המינית שלהם ולכן זה קריטי לאפשר להם טיפול מונע לאחר חשיפה, טיפול חירום בבית החולים בלי הסכמת הוריהם ואנחנו שמחים שמשרד הבריאות אישר את זה".

נושאים קשורים:  חדשות,  איידס,  HIV,  חדשות ערוץ 2,  טיפול מונע,  PrEP
תגובות
 
אנונימי/ת
29.12.2017, 14:59

לכותב המאמר אין מושג לגבי ההבדל בין טיפול מונע לפני ואחרי חשיפה. בלבול מוחלט