חדשות

בשבוע הבא תושק התכנית להצבת שוטרים באופן קבוע בבתי חולים ברחבי הארץ

שר הבריאות והשר לביטחון פנים צפויים להכריז את התכנית, שקודמה בעקבות מקרים אלימים בחודשים האחרונים, להציב שוטרים באופן קבוע בכל בתי החולים בארץ

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (צילום: אורי לנץ / פלאש 90)

שר הבריאות יעקב ליצמן והשר לביטחון פנים גלעד ארדן עומדים להכריז בשבוע הבא על הצבת שוטרים בכל בתי החולים, כחלק מהצעדים שינקטו כדי להתמודד עם תופעת האלימות הקשה כלפי הצוותים הרפואיים.

התכנית קודמה בעקבות מקרי תקיפה אלימים שהתרחשו באחרונה, לרבות הצתת אחות קופת חולים בחולון טובה קררו ז"ל ותקיפת מאבטחים במיון ב"איכילוב". התכנית המפורטת בנושא הזה תוצג ביום שלישי הבא בדיון ראשון שתקיים השדולה בכנסת למניעת אלימות נגד צוותים רפואיים. בראש השדולה עומדים חברי הכנסת מירב בן ארי (כולנו) ואיציק שמולי (המחנה הציוני). מלבד השרים צפויים להשתתף גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ונציגי בתי החולים, קופות החולים, רופאים, ומתמחים.

ההחלטה על הצבת שוטרים בכל בית חולים בארץ התקבלה בעקבות הצלחתה של תכנית פיילוט, שהושקה לפני כשנה, שבמסגרתה נפתחו נקודות משטרה בששה בתי חולים. כתוצאה מכך מספר התקיפות צומצם. הרחבת התכנית תביא לכך שהשוטרים שיוצבו בבתי החולים ישהו בהם לצד המאבטחים הקבועים.

בנוסף הודיעה "מכבי שירותי בריאות" עוד קודם לכן שמאבטחים מיוחדים יהיו בכל הערים בארץ שבהן יש לקופה מרפאות קהילה. בלחיצה אחת בלבד על לחצן מצוקה מיוחד יזעיק צוות מרפאה את חוליית המאבטחים המקומית שיגיעו למקום האירוע על קטנועים. מדובר בשירותי אבטחה פרטיים.

ח"כ בן ארי אמרה לקראת הדיון: "מאז האירוע שבו חבריה של מטופלת שהגיעה למיון באיכילוב הכו את מאבטחי בית החולים הרגשתי שיש צורך לעשות מעשה. זה נושא חמור וחובה להעלותו על סדר היום הציבורי".

ח"כ שמולי הוסיף: "נשקול גם חקיקה והצעות נוספות כדי לפתור את הבעיה. אסור שאנשי צוות רפואי יהיו 'בשר התותחים' של מערכת הבריאות. השדולה תדרוש את הגברת האכיפה והענישה של כל אלו הפוגעים בעובדי הציבור, וכן הוספת תקני רופאים ומיטות כדי להוריד את הלחץ במחלקות השונות ובעיקר בחדרי המיון".

ארגון המתמחים "מרשם", שבירך על הצבת השוטרים בבתי החולים, סבור שיש להוסיף להם גם "מנהלן מיון", "כדי להרחיק זמנית מלווים אלימים". לדברי הארגון יש להוסיף גם תקני כוח אדם רפואי כדי לשפר את זמני ההמתנה.

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות,  צוות רפואי,  השר לביטחון פנים,  שר הבריאות,  גלעד ארדן,  שוטרים,  שר הבריאות יעקב ליצמן
תגובות
 

חקיקה ושוטרים הרבה יותר זולים מהוספת שתי אחיות למיון ותקני רופאים
תפיסת העולם של שר משטרה ושל מחוקקים רחוקה מהמחלקה לרפואה דחופה ולכן התוספת הזו לא תתן מענה לאלימות . הצבת השוטרים במקום רופאים נוספים היא ככוסות רוח למת ויתכן ושר הבריאות מאמין בכוחות עליונים

פרופ' יואל דונחין הנכבד,
הנך צודק להלוטין.
ולקהל הקוראים :
אנא קיראו את הבלוג שלי מ- 16.10.17 : "החטא הקדמון...."
הצטרפו למסקנתו של פרופ' דונחין ושלי.
פרופ' תיאו דב גולן. .

אנונימי/ת
11.11.2017, 15:14

לשני הפרופסורים הנכבדים מעלי. מתי בפעם האחרונה ביצעתם תורנות מיון שאתם כל נחרצים כנגד הצבת שוטרים? ייתכן שעוד כוח אדם רפואי יוריד את כמות האלימות אך במדינתנו תמיד יהיה את המלווה והפונה שבטוח שאלימות זה הפתרון לעובדה שברגע זה פונים לזה שבמיטה ליד ולא אליו. השוטרים זה הדבר היחיד שימנע או למצער יפסיקו את האלימות של אותם אנשים. מי שעובד במיון רוצה את השוטרים שם וזה מה שחשוב, ולא דעתכם הטרחנית שאינה מלווה בניסיון עבודה בחדרי המיון של ישראל 2017