פודקאסט

פרופ' שלמה וינקר: "הקופות מעבירות רופאים בשביל המבוטחים שלהם. זה מצב לא תקין"

יו"ר איגוד רופאי המשפחה בראיון ל-Doctalk: "צריך לאזן בין חופש העיסוק של הרופאים לבין הניצול של הקופות, שמשתמשות ברופא כדי להשיג מבוטחים". על ויקירפואה: "אי אפשר לעצור את האינטרנט. צריך פשוט לייצר מידע אמין". האזינו לתכנית המלאה

02.11.2017, 11:43
הילה קורח, מאיה רונן ופרופ' שלמה וינקר

יו"ר איגוד רופאי המשפחה, פרופ' שלמה וינקר, התארח ל-Doctalk, הפודקאסט של הקהילה הרפואית בישראל בהנחיית מאיה רונן והילה קורח. פרופ' וינקר עסק בשורה ארוכה של נושאים, ענה לשאלות הקהל והציע פתרונות קונקטיים לבעיות שעומדות בפני רופאי המשפחה ומערכת הבריאות.

"המצב שבו רופאים מקבלים הרבה מאוד כסף כדי לעבור קופת חולים, כשבפועל הסיבה לכך היא העברת מבוטחים, היא מצב לא תקין וצריך לשים לזה סוף. זה גם לא מכובד ברמה המקצועית. מצד שני, בעייתי להגביל את חופש העיסוק של הרופאים ולהכריח אותם להשאר אצל מעסיק מסוים. אני מקווה שבעתיד זה יתאזן"

פרופ' וינקר התייחס גם ל"ויקירפואה", אתר האינטרנט שיזם ביחד עם ד"ר רמי טמיר: "אי אפשר לעצור את האינטרנט. הכל פתוח ואנשים יבדקו באינטרנט אם נרצה או לא. אפשר רק להמליץ למטופלים על איזה אתרים אפשר לסמוך ועל איזה לא. ויקירפואה, בניגוד לויקיפדיה, נכתב אך ורק ע"י רופאים ועובר ביקורות תכופות. לכן זה אתר מאוד אמין ומצליח ואני גאה בו".

בפינת המתמחה התארח ד"ר אילן ריכטר, מתמחה בפנימית א' בבילינסון, שסיפר על הרצוי והמצוי בהתמחות בפנימית ופורום הההנהגה של "מרשם" שבו הוא חבר: "דור המתמחים החדש בכל העולם, תופס את עבודת הרפואה, ועבודה בכלל, באופן שונה מהדור הקודם. השגנו כמה דברים מאז תחילת המאבק, אבל הדרך עוד ארוכה".

לו"ז האזנה:

6:37 התורים קצרים מדי

9:40 רפואת משפחה - המון בירוקרטיה

13:37 התקשורת בין הקהילה למיון

16:55 הכשרת רופאי משפחה

24:37 איך להשאר מעודכן במקצוע

28:09 רפואת משפחה מונעת

32:00 ויקירפואה - שיגעון פרטי שהפך להצלחה

38:16 הקורס המקוון של רשות המחקר האירופית

43:18 התחרו בין הקופות על רופאי המשפחה

48:30 שאלות הקהל

59:10 פינת המתמחה - ד"ר אילן ריכטר נאבק למען המתמחים

האזנה נעימה!
לכל הפרקים של Doctalk

התכנית הוקלטה באולפני SPS

נושאים קשורים:  פודקאסט,  doctalk,  פרופ' שלמה וינקר,  האיגוד לרפואת משפחה בישראל
תגובות
 
אנונימי/ת
03.11.2017, 09:59

פרק נהדר תודה!