חדשות

חברת "אוניפארם" חנכה מפעל ייצור תרופות חדש בפארק התעשייה מבוא הכרמל

המפעל נבנה בהשקעה של כ-250 מיליון שקל, ויכלול קומת ייצור אחת בשלב זה. כ-150 עובדים צפויים לעבוד במפעל, שייצר תרופות גנריות בתחומים רבים

חלק ממפעל "אוניפארם" החדש בפארק תעשייה מבוא הכרמל (צילום: בנימין-ערן לביא, יח"צ)

חברת התרופות "אוניפארם" השיקה אתמול (ד') מפעל חדש, שהוקם בעלות של כ-250 מיליון שקל בפארק התעשייה מבוא כרמל, המשותף לרשויות האזוריות מגידו, יוקנעם, עוספיה ודליית אל כרמל. הטקס נערך במעמד שר האוצר, משה כחלון, נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, נועז בר ניר, ראשי מועצות ואורחים רבים אחרים.

המפעל החדש נבנה בתוך 19 חודשים ומשתרע על שטח של 17,000 מ"ר, כולל קומת ייצור על שטח של 5,000 מ"ר וקומת ייצור עתידית נוספת.  במהלך 2018 יעסיק המפעל כ-150 עובדים ובהדרגה מתכוונת החברה לעבור מייצור באמצעות חברה חיצונית לייצור עצמי של 120 מוצרים. התרופות הגנריות שמייצרת החברה הן בתחומי לב וכלי דם, פסיכיאטריה, מחלות זיהומיות, אוסטיאופורוזיס, אורולוגיה ואין אונות.

טקס גזירת הסרט במפעל החדש של "אוניפארם" (צילום: שרונה אברהם, יח"צ)

במהלך 2020-2019 יש כוונה להרחיב את קווי הייצור לתחומים נוספים, להגיע גם לייצוא ולהעסיק כ-200 עובדים, רובם מאזור הצפון וביניהם שיעור גבוה של נשים.

זבולון תומר, מייסד ומנכ"ל "אוניפארם", אמר בטקס: "לפני שלוש שנים הגענו להחלטה להקים מפעל כדי לעבור לטכנולוגיה מתקדמת עם ציוד חדיש, ולהרחיב את היקף הייצור. זה שלב שלישי באבולוציה של החברה שהתחילה כחברה של בן אדם אחד, גדלה לייצור נרחב באמצעות קבלן משנה וכעת הקימה מפעל משלה לייצור עצמי. המפעל החדש מאפשר ייצור בהיקפים גדולים תוך כדי בקרת איכות קפדנית. המפעל החדש תוכנן לתת מענה לצורכי חברת תרופות גנריות המייצרת הרבה מוצרים במפעל אחד".

"אסטרטגיית החברה", הוסיף, "היא השקעה במו"פ גנרי, מה שיאפשר להשיק את המוצרים מוקדם ככל האפשר. נשקיע גם בהיבט המשפטי למלחמה על תחום הפטנטים וביטול המונופול שניתן ללא הצדקה לחברות התרופות הבינלאומית. 'אוניפארם' היא לוחמת ותיקה במונופולי התרופות ומצליחה לצמצם רבים מהם ועל ידי כך להוזיל את מחירי התרופות ולהגביר זמינותן לצרכנים. במהלך 40 שנות קיומה חסכה אוניפארם, על פי הערכה, כמה מיליארדי שקלים למערכות הבריאות".

מימין: ד"ר רון תומר, סמנכ"ל אוניפארם; מגר. זבולון תומר, מייסד ומנכ"ל אוניפארם וד"ר גיל תומר, סמנכ"ל אוניפארם (צילום: יח"צ)

לדבריו, "אנחנו דוגלים ברפואה איכותית בעלות נמוכה לקופות החולים ולציבור. התרופות שלנו מאפשרות לצוות הרפואי להעניק למטופלים רפואה זמינה וטובה יותר. יכולות המפעל החדש יאפשרו לעשות זאת טוב יותר".

השר כחלון אמר: "המפעל החדש של אוניפארם הוא מהחדשנים בישראל. בלי חדשנות אין תחרות". הוא ציין את העובדה שבמפעל עובדים זה לצד זה יהודים, דרוזים וערבים".

מנכ"ל שירותי בריאות כללית, נועז בר ניר: "בימים אלו יותר ויותר מפעלים נסגרים, אך אני מקווה שהשקת מפעל אוניפארם מהווה את אחת הסנוניות הראשונות להאצת קצב בניית מפעלים בישראל. איננו יכולים להישען רק על תעשיית ההייטק". הוא הוסיף: "אני פוגש יום יום מטופלים ולא פעם נעצב כשאני רואה ושומע שחלקם לא יכול לצרוך שירותים או תרופות משום שידם אינה משגת. האג'נדה של אוניפארם היא גם חברתית: הוזלת מחירים, מלחמה במונופולים, הגדלת זמינות התרופות וחיסכון למערכת הבריאות. כעת גם תהווה מקור לתעסוקה בצפון".

נושאים קשורים:  חדשות,  מפעל,  חנוכה,  חברת "אוניפארם",  שר הכלכלה,  פארק תעשייה "מבוא הכרמל"
תגובות