חדשות

הצעת חוק להחמיר ענישת תוקפי צוות רפואי תוגש עם פתיחת הדיונים בכנסת

הצעת החוק שיוזמת איילת נחמיאס-ורבין מהאופוזיציה קובעת, כי יש להגביר את הענישה המקסימלית לתוקפי צוות רפואי לשבע שנים (לעומת חמש כיום), וכי גם רף המינימום, העומד על שישה חודשים, יועלה; אתמול הפגינו רופאים ועובדי "כללית" בטבריה במחאה על מקרה אלימות נגד רופא

ענישה, מאסר, כלא (צילום: אילוסטרציה)

הצעת חוק להחמרה בענישה של תוקפי צוות רפואי תונח בקרוב על שולחן הכנסת על-ידי ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני). "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (ב'), כי היוזמה תועלה עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, ב-22 באוקטובר.

הצעה גובשה בעקבות אירועי התקיפה שהיו באחרונה בבתי חולים ברחבי הארץ, והתגברות תופעת האלימות כלפי צוותים רפואיים וסגל עובדים בבתי החולים ובמרפאות מצד מטופלים ובני משפחותיהם או קרוביהם.

לפי ההצעה, תוחמר הענישה המירבית על תקיפת צוות רפואי מחמש שנים כיום לשבע שנות מאסר. כן מוצע לקבוע רף תחתון גבוה יותר לענישה. כיום המינימום הוא 6 חודשי מאסר. ח"כ נחמיאס הדגישה כי יש צורך בגישה של "אפס סובלנות", כשמדובר באלימות מכל סוג שהוא בבתי החולים.

בנוסף הודיעה ח"כ מירב בן-ארי ("כולנו"), שהיא חברת ועדת הבריאות של הכנסת, כי תפנה לשר הבריאות יעקב ליצמן בדרישה לתגבר את מערכי האבטחה בבתי החולים. כן תיזום הקמת שדולה בכנסת שתגבש המלצות כצד לטפל בתופעה החמורה.

אתמול קיימו עשרות רופאים ואחיות עצרת מחאה בכניסה למרפאת שירותי בריאות כללית בטבריה, בעקבות אירוע אלימות שהתרחש כלפי רופא המרפאה, ד"ר באסם טרבייה.

נושאים קשורים:  חדשות,  אלימות נגד צוות רפואי,  הצעת חוק,  כנסת,  הפגנה
תגובות

כנסת מכובדת - יו'ר הכנסת, סגנים, יו'ר הוועדות השונות וכמובן מגישי ההצעה !
מתי תתעוררו ותבינו?
מתי תפנו אצבע מאשימה אל "קברניטי הת-תיקצוב " המתמשך והמחמיר של מערכת הבריאות הציבורית ?
הרי אלה הם האשמים באלימות המילולית שהפכה לאחרונה לאלימות פיזית נגד הצוותים הרפואיים המותשים, ובכל רחבי הארץ, עקב תנאי הצפיפות הבלתי אנושית והתורים המחפירים לטיפול בהם שרויה המערכת הקורסת !
על מצבה הקורס של מע' הבריאות התריעו גם מבקר המדינה (דו'ח 2015 לשנת 2014)
ונגידת בנק ישראל (2016) - על תת-תיקצוב, על העדר מוחלט של תכנון לטווח-ארוך,שהינו פרי של ניהול כושל של המערכת באחריות משותפת של משרדי אוצר-בריאות !
קריאתם נשארה כקול הקורא במדבר, כפי שנשארה קריאתה של הר'י לאורך שנים!
חברי הכנסת הנכבדים :
האם עיניים לכם ולא תראו ?
האם אוזניים לכם ולא תשמעו ?
האם נאטמו חושיכם לשמוע את זעקת העם? עמכם !!??
האם זה בגלל "השטיח האדום"- הפרוטקציה בלע'ז, לה זוכים רבים מחבריכם, וכמובן כל בעלי השררה למיניהם "המורמים מעם"- אשר אינם חווים את המצוקה המבישה?
חברי הכנסת, אתם מבקשים להגביר את נוכחות המשטרה, את החמרת העונשים, אך אינכם נוקטים כל צעד מעשי כנגד האחראים "לחטא הקדמון" :
לתת-תיקצוב,
להעדר מוחלט של תכנון לטווח ארוך.
קומו סוף-סוף בזעקה המתבקשת - המלך עירום !
מדיניות האיזון התקציבי של אוצר-בריאות אינה מתאימה למערכת הבריאות המקדשת מאז ומתמיד את העקרון הנעלה במסורתנו עתיקת היומין של " ה צ ל ת ח י י ם !
והשווה לכל נפש כנאמר ב"שבועת הרופא העברי" :
"...ושמרתם עד מאוד חיי האדם מרחם אימו, והיה שלומו ראש חרדתכם..."
"....ועזרתם לאדם החולה באשר הוא חולה,אם גר אם נוכרי, ואם אזרח אם נקלה ואם נכבד..."
הלחמו למען חולינו , עיזרו לנו הרופאים לקיים את שבועתנו כרוחה וכלשונה !
מועדים לשמחה, כן יהי !
פרופ' תיאו דב גולן.