חדשות

"שערי צדק": נחנך המבנה החדש של היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים

במשכן החדש של היחידה יש 14 חדרי אשפוז בעלי ציוד מתקדם, ונלקחו בחשבון מניעת דליריום בקרב מטופלים וכן צמצום בזיהומים נרכשים, מסר בית החולים

מבנה חדש ליחידה לטיפול נמרץ ב"שערי צדק" (צילום: "שערי צדק")

המרכז הרפואי "שערי צדק" הודיע, כי היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים עברה למשכנה החדש. ביחידה עתה פועלים 14 חדרי אשפוז מרווחים למטופל יחיד, העונים על כל דרישות התקן הבינלאומי, מסר בית החולים. החדרים מצוידים במכשור מתקדם המותאם לצרכים השונים של כל המטופל וכוללים מסכים דינאמיים, מנוף ומערכת בקרה משוכללת.

מנהל היחידה, ד"ר פיליפ לוין, אמר: "טיפול נמרץ מודרני מאופיין בהפעלת אמצעי ניטור רבים. היחידה החדשה מאפשרת אינטגרציה מלאה בין מערכות הניטור השונות והטיפול ומשפרת משמעותית את נגישות הצוות למידע.

"היחידה החדשה מאפשרת אינטגרציה מלאה בין מערכות הניטור השונות והטיפול ומשפרת משמעותית את נגישות הצוות למידע"

"לשם כך הוכנסו לשימוש מערכת התראה, טלפונים חכמים, תקשורת ישירה בין המטופל למטפל וציוד מתוחכם אחר המאפשר אינטגרציה בין המערכות השונות. תוכננו מערכות חדישות נוספות שיאפשרו חיבור לטכנולוגיות עתידיות".

המרכז הרפואי מסר, כי היחידה נבנתה תוך מתן דגש על מניעת זיהומים ועל ניקיון סביבת המטופל. לדבריו, "היא מכילה את כל הציוד המיטבי הנדרש לטיפול השוטף כך שאין עוד צורך להשתמש בציוד משותף שעלול להעביר זיהומים".

בית החולים מסר, כי היחידה החדשה נותנת מענה לתופעת הדליריום, המאופיינת בבלבול ובחוסר התמצאות בסביבה ובזמן - מצב המופיע בעיקר בקשישים עקב החשיפה לאור במשך כל שעות היממה ולרעש המכשירים שאיננו מוכר למטופל. לכן, בכל חדר הותקנו עמעמים המאפשרים שליטה בעצמת התאורה, ציוד ממוחשב לשיפור ההתמצאות, טלוויזיה ומחשב.

"טיפול נמרץ מהווה אחד המוקדים המרכזיים של בית החולים המודרני. הצלחנו לעמוד בסטנדרטים המחמירים של ארגון ה-JCI העולמי, תוך התחשבות בשטח הנדרש עבור כל חולה ובמתן מענה לשלל סוגיות הקשורות בצוות, במטופלים ובבני משפחתם", הוסיף ד"ר לוין.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שערי צדק",  טיפול נמרץ,  ד"ר פיליפ לוין,  מבנה,  זיהומים,  דליריום
תגובות