חדשות

ארגוני רופאים דורשים להחיל מיידית מיסוי על סיגריות אלקטרוניות וטבק לגלגול

ההסתדרות הרפואית, איגוד רופאי בריאות הציבור, החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון והאגודה למלחמה בסרטן העבירו מכתב לוועדה של הכנסת בו הם דורשים משר האוצר להטיל מיד את המיסוי המקובל על סיגריות, ואמרו כי מדובר ב"פיקוח נפש"

שר האוצר משה כחלון. התחייב לפתור את העניין בתוך שבוע (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)

ההסתדרות הרפואית, איגוד רופאי בריאות הציבור, החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון והאגודה למלחמה בסרטן העבירו אתמול (ד') נייר עמדה מפורט על רקע דרישתם להחיל בדחיפות מיסוי על "אייקוס" - הסיגריה האלקטרונית של חברת "פיליפ מוריס". הארגונים דורשים להשוות את המיסוי על כל מוצרי העישון, כולל טבק לגלגול.

המסמך נשלח לוועדה המיוחדת של הכנסת למאבק בנגעי סמים ואלכוהול, בראשות ח"כ תמר זנדברג. הוועדה מתכוונת לקיים ביום שני הקרוב, 18 בספטמבר, דיון מיוחד על סירוב האוצר לחתום על הצו המטיל מיסוי מלא על "אייקוס".

הארגונים הרפואיים מזהירים, כי השיווק האגרסיבי שנוקטת היצרנית והמחיר האטרקטיבי – תודות למיסוי מופחת (מועדף) - יגרום לנוער להתחיל לעשן וימנע ממעשנים להיגמל.

הארגונים החתומים על נייר העמדה מסרו כי פנו לשר האוצר בעניין הזה כמה פעמים - ולא נענו. הם מתריעים כי "מדובר בפיקוח נפש ובדחיפות של ממש, מכיוון שבימים אלו נגרם נזק חמור ובלתי הפיך לבריאות הציבור בישראל בשל היעדר המיסוי המסייע לחדירת מוצר טבק וגיוס קהלים חדשים להתמכרות המסוכנת".

נייר העמדה המלא

נושאים קשורים:  חדשות,  "אייקוס",  טבק לגלגול,  מכתב,  מיסוי,  שר האוצר משה כחלון,  סיגריות אלקטרוניות
תגובות