אחות הותקפה אתמול (ג') על ידי מטופלת בת 18 וחברתה, באחת המחלקות הפנימיות במרכז הרפואי "רמב"ם", במקרה נוסף של אלימות רפואית במערכת הבריאות הישראלית.

בית החולים מסר, כי בת 28, חברתה של אחת המאושפזות במחלקה, ירקה, קיללה ואיימה באלימות על אחות בת 46. אנשי הביטחון שהוזעקו למקום הוציאו את המקללת מהמחלקה - אבל אז הצעירה המאושפזת, בת ה-18, התנפלה על האחות והכתה אותה באגרופים. התוקפת נעצרה על ידי שוטר המוצב בנקודת משטרה בבית החולים.

האחות איבדה את הכרתה ופונתה למיון. היא סובלת מחבלות בפניה. התוקפת נעצרה והועברה לתחנת משטרת חיפה לחקירה. האחות המותקפת מסרה: "אני בהלם מכך שמטופלים יכולים להגיע לרמה כה קשה של אלימות".

האחות שהותקפה, מרינה פרנקל, סיפרה לתקשורת בחיפה: "היא איימה עלי שלא אצא בחיים, הכתה אותי עם נעל ונתנה לי אגרוף לפנים". פרנקל עובדת ברמב"ם 22 שנה, אך לדבריה "דבר לא הכין אותי למה שאירע".

ועד האחים והאחיות של "רמב"ם", בתמיכת הנהלת בית החולים, קיים הבוקר (ד') בתשע עצרת מחאה נגד האלימות המופנית כלפי עובדי מערכת הבריאות ולשם הזדהות עם האחות המותקפת. בעצרת לקחו חלק נציגי הנהלת בית החולים, ראשי הוועדים ועובדי בית החולים.

"הנהלת רמב"ם מזועזעת מהאירוע האלים ודוגלת במדיניות של אפס סובלנות בכל הנוגע לאלימות כלפי צוותים רפואיים", נמסר בהודעת בית החולים. "לא יתכן שאנשים המקדישים זמנם לטיפול בציבור ייאלצו לספוג קללות ומכות. יש להוקיע את התופעה המכוערת הזו ולמצות את מלוא חומרת הדין נגד התוקפים".