חדשות

סבב מינויים בהנהלת המרכז הרפואי "שיבא"

פרופ' שלמה נוי יכהן כיו"ר דירקטוריון חברת תל השומר בע"מ למסחור טכנולוגיה רפואית; את תפקידו כמנהל בית החולים השיקומי ימלא פרופ' אמתי זיו; פרופ' איל סיון נבחר לתפקיד המנהל החדש של אגף הנשים ב"שיבא"; ד"ר אבי עירוני מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה

המרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר הודיע על סבב מינויים בהנהלת בית החולים. פרופ' שלמה נוי הנמצא בשבתון, יחזור ל"שיבא" ויסיים את תפקידו כמנהל בית החולים השיקומי וכסגן המנהל למחקר ופיתוח. פרופ' נוי ימשיך במרכז הרפואי בתפקיד יושב ראש דירקטוריון חברת תל השומר בע"מ, החברה למסחור טכנולוגיה. לדברי ההנהלה, המינוי נעשה "במטרה לשמר את תחום הפיתוח הנמצא בקדמת עולם המחקר והמסחור הבינלאומי".

פרופ' ארנון אפק משמש בתפקיד המשנה למנהל המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא בתל השומר, מנהל בית החולים הכללי (בפועל), סמנכ"ל רופאים ואקדמיה ומנהל המחלקה למנהל רפואי. פרופ' אפק הינו בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה בירושלים ותואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב (בהצטיינות). הוא מומחה באנטומיה פתולוגית ומנהל רפואי (בהצטיינות). פרופ' אפק הוא גם  ראש תכנית הוראת הרפואה באנגלית (תכנית ניו יורק) בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, מלמד בבית ספר למנהל עסקים ע"ש קולר ומשמש יו"ר המועצה הלאומית לרפואה משפטית ולפתולוגיה. בעבר היה מנכ"ל משרד הבריאות. על תרומתו קיבל את פרסי נציבות שרות המדינה: פרס על צמצום הבירוקרטיה ופרס לצוותי שיפור על קידום איכות הטיפול בפגיות.

פרופ' אמתי זיו ימשיך בתפקידו כמנהל בפועל של בית החולים השיקומי, שאותו הוא ממלא בשנה האחרונה. "פרופ' זיו יוביל את בית החולים באתגרים העומדים לפתחו כמרכז השיקום המוביל בארץ וכן ימשיך במקביל בתפקידו כמנהל-מייסד המרכז הארצי לסימולציה רפואית (מ.ס.ר)", נמסר מבית החולים.

ד"ר איל צימליכמן (צילום: "שיבא")

פרופ' איל סיון נבחר למנהל החדש של אגף הנשים ב"שיבא". הוא מחליף בתפקיד את פרופ' איל שיף.

פרופ' סיון הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון. החל דרכו באגף הנשים ב"שיבא" כמתמחה צעיר, לפני כמעט 30 שנה. הוא התמחה ברפואת האם והעובר ובהריון בסיכון גבוה במרכז הרפואי Temple שבפילדלפיה, ארה"ב. בתפקידיו הקודמים כיהן כסגן מנהל אגף הנשים וכמנהל המערך המיילדותי ב"שיבא".

ד"ר אבי עירוני מונה לתפקיד מנהל המחלקה לרפואה דחופה (בפועל), מינוי אשר ייכנס לתוקף החל מה-1 בינואר 2018. ד"ר עירוני, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, החל את דרכו הרפואית כאח בחדר המיון עוד בהיותו סטודנט לרפואה. ביצע את ההתמחות ברפואה פנימית במחלקת פנימית ד' בשיבא והמשיך לתת-התמחות בתחום רפואה דחופה ול-Fellowship בהחייאה באוניברסיטת קווינס בקינגסטון, קנדה. כיום הוא יושב בוועדת בחינת ההתמחות של הארגון לרפואה דחופה ואחראי על תכנית ההתמחות של המתמחים לרפואה דחופה בשיבא. בתפקידיו הקודמים כיהן כרופא בכיר וכסגן מנהל המחלקה לרפואה דחופה.

בנוסף, ינהל ד"ר איל צימליכמן, סגן המנהל לרפואה ואיכות, גם את תחום הבטיחות וניהול הסיכונים. "חיבור זה בין איכות הטיפול ובטיחות המטופל הוא צעד נוסף בקידום המצוינות בטיפול הרפואי", מסר בית החולים.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא",  מינויים,  פרופ' שלמה נוי,  פרופ' אמתי זיו,  פרופ' איל צימליכמן
תגובות